Tech techline.hu 2008. október. 18. 08:00

Online személyiségteszt: tényleg ilyen vagyok?

Valamennyien jól ismerjük önmagunkat, de persze azért arra is kíváncsiak...

Valamennyien jól ismerjük önmagunkat, de persze azért arra is kíváncsiak vagyunk, vajon tényleg igazunk van-e saját magunk megítélésében. Nem véletlen tehát, hogy sokan vannak, akik szívesen töltögetnek ki olyan teszteket, amelyek azt ígérik, mindent elárulnak személyiségünkről. Bár az alábbiakban bemutatott online személyiségtesztet nem kell véresen komolyan venni, a „kitöltése” jó szórakozás.
A Youniverse weboldalán, a VisualDNA címszó alatt található (ugyan angol nyelvű, ám igen egyszerűen fogalmazott) tesztkérdéseket úgy kell megválaszolni, hogy 15 fénykép közül kell kiválasztani azt, amelyik elfogadható feleletnek. A kérdések amúgy cseppet sem bonyolultak, arról érdeklődnek például, hogy mi jut eszünkbe a szabadság vagy a művészet szóról, illetve hogyan szeretünk vakációzni, netán zenét hallgatni.

Ön például mit tart művészetnek ezek közül?

Ha válaszoltunk valamennyi kérdésre, még meg kell adni a születési dátumunkat, a nevünket, illetve azt az országot, amelynek szülöttei vagyunk, s ha mindezt „leokéztuk”, máris megtudhatunk mindent a habitusunkról, az emberekhez való kapcsolatunkról, s a személyiségünk ilyen-olyan jellemzőiről, mi több, össze is hasonlíthatjuk a válaszunkat a többi férfiéval (nőével), illetve a Youniverse közösség egészével.

Többoldalas könyvben lepleződik le, milyenek is vagyunk valójában

És ez még nem minden! A következő lépésben ugyanis akár egy közösségi hálózat tagjai is lehetünk, az oldal ugyanis megjeleníti mindazokat, akik a természetükben hasonlítanak hozzánk.

Velük barátkozzak? Olyanok, mint én vagyok!

Ha túl sokan vannak, akkor különféle szűrőkkel válogathatunk közöttük, s akár fel is vehetjük velük a kapcsolatot. Kérdés persze, ki vágyik olyan emberek társaságára, akik éppen olyanok, mint ő.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.