2008. augusztus. 25. 11:07 hvg.hu Utolsó frissítés: 2008. augusztus. 25. 13:49 Tech

Videojáték-konzollal ösztönzik szavazásra az ifjúságot

Az amerikai fiatalok már a Microsoft videojáték-konzoljának online szolgáltatásán keresztül is regisztrálhatják magukat választóként.

A BBC értesülései szerint a Rock The Vote nevű aktivista csoport kötött partneri szerződést a redmondi óriással, hogy a novemberben esedékes elnökválasztás során az Xbox Live szolgáltatáson keresztül is elérhetővé tegye a szavazói regisztrációt.

A megállapodás értelmében a játékhálózat felhasználói közvélemény-kutatásokban vesznek részt, amelyekkel választói aktivitásukat szondázzák majd. Az Xbox Live fórumain megjelenő véleményeket pedig összegyűjtik és megosztják az elnökjelöltekkel.

„Ahhoz, hogy elérjük a kitűzött célunkat, vagyis, hogy idén őszre kétmillió amerikai fiatal regisztráljon választóként, oda kell mennünk, ahol ezek a fiatalok mozognak” – áll Heather Smith, a Rock the Vote ügyvezető igazgatójának közleményében. „Kétség sem fér hozzá, hogy közülük sokan használják az Xbox Live-ot.”

Az Xbox Live és a Rock The Vote közös kampánya augusztus 25-én kezdődött.

A non-profit szervezet már korábban is együttműködött a MySpace közösségi hálózatával, ahol számos zenekar igyekszik promotálni magát. Akkor arra kérték a bandákat, hogy rajongóikat buzdítsák választói regisztrációra.

A Microsoft az együttműködésből kifolyólag jelen lesz a demokrata és a republikánus jelöltállító konvención, ahol a politikusok számára tartanak majd előadásokat választóikról és azok nézeteiről.

Az Xbox Live – amely hazánkból jelenleg még nem elérhető – egyes részeit ingyenesen használhatják a konzol-tulajdonosok, míg az online játékért fizetni kell, Nagy-Britanniában például havi 40 fontot. A Microsoft 2008. májusi bejelentése szerint jelenleg mintegy 12 millió előfizetője van, összesen 26 országból.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.