Tech techline.hu 2008. március. 19. 05:30

Orgazmust előidéző szoftver, ingyen.

Az I-doser nevű ingyenesen letölthető szoftver a megfelelő hanghullámok segítségével...

Az I-doser nevű ingyenesen letölthető szoftver a megfelelő hanghullámok segítségével az agy adott részeit stimulálja. Az eljárás neve „brainwave” és nem újkeletű , régebben a Brainwave Generator nevű szoftver próbálkozott hasonlóval, több-kevesebb sikerrel. Az I-doser azonban nem kevesebbet ígér, mint hogy a különböző „dose” (dózis) fájlok használatával olyan élményekben lehet részünk, mint például testen kívüli lebegés, földöntúli boldogság vagy éppen orgazmus. Természetesen kipróbáltuk (naná!), lássuk a tapasztalatokat!

Minden az agyban dől el... vagy az ágyban?

Bár az Idoser szoftver ingyen letölthető, ezzel azonban még nem kerültünk közelebb a „lebegéshez” – a dózis (dose) fájlokért ugyanis már fizetni kell. Szerencsére a szoftverrel érkezik két ingyenes dózis, illetve mi arra vetemedtünk, hogy kipróbáljuk a „trip”, a „sexual” valamint az „outofbody” dózisokat is. A fájlok kiterjesztése *drg és csak az i-doser tudja őket lejátszani – a drg fájlok csak a megfelelő frekvenciákat tartalmazzák, magát a hangot a szoftver állítja elő. A módszer lényege, hogy a programmal generált hang mindkét fülben más frekvencián szól (csak fülhallgatóval használható), az agyunk ezt érzékeli és automatikusan a két frekvencia különbségére „áll át". Gyakorlatilag tehát kényszeríti az agyat, hogy az bizonyos frekvencián (a lejátszott két frekvencia különbségén) működjön. 

Hogy egészen pontosan hogyan működik, arról külön tudományos karcolatot lehetne írni – még a szakértők és hangmérnökök véleménye is megoszlik ebben a kérdésben. Van, aki szerint szélhámosság és „önszuggesztió”, míg mások feltétel nélkül hisznek a „brainwave” hullámokban és azok áldásos hatásában. Ha azonban hiszünk a Stanford egyetem kutatóinak, akkor annyit kénytelen vagyunk elismerni, hogy az agy igenis stimulálható hanghullámok segítségével, azonban az egyes emberekre gyakorolt hatás nagyon különbözik, ez a „tudomány” tehát távolról sem egzakt. De kanyarodjunk vissza kis házi tesztünkhöz, lássuk sikerült-e lebegnünk a hanghullámok hátán! 

Ingyenes ízelítő

A program elindítása után ki kell választanunk a megvásárolt vagy az ingyenes, példa dózisokat. (open dose file). Ha ez megtörtént, egy rövid ismertetőt olvashatunk a várható hatásokról, és persze itt a figyelmeztetés: mindenki csak saját felelősségére használja, illetve ha szédülést és kellemetlen közérzetet tapasztalunk, akkor szakítsuk meg a programot. Minden dózis ugyanis egy „program”: a legrövidebb 10-15 perces, de a virtuális gyönyör elérése például 30 perc. A dózis fájl megnyitása után nincs más dolgunk, mint kényelmesen elhelyezkedni, feltenni a fejhallgatót (hangfalakon keresztül ugyanis nem hatásos), becsukni a szemünket és várni a hatást. De van-e hatás?

Egy kis virtuális alkohol... másnaposság-mentesen!

Nos, hatás az van: már a legegyszerűbb „relaxációs” program lefuttatása után is érdekes dolgokat fogunk tapasztalni. Kedvencünk az „alcohol” névre hallgató dózis, amelynek végighallgatása után határozottan szédelegtünk és vigyorogtunk – elsöprő hatás mindenféle alkohol bevitele nélkül. Persze a jó öreg „társaságban gin-tonic” megoldás még mindig jobb. És, hogy sikerült-e orgazmust elérni a megfelelő dózis végighallgatásával? Nos, ez maradjon titok – aki nagyon tudni akarja, az úgyis ki fogja próbálni…

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.