Terminátorszemet kaptak a nyulak, közel a jövő
Sci-fi filmekből lehetnek ismerősök azok a szuperhősök, akiknek látómezejében fontos adatok jelennek meg arról, amit éppen néznek. A washingtoni egyetem mérnökei bemutattak egy prototípust abból a kontaktlencséből, amely pár évnyi fejlesztés után ugyanerre lesz képes.
Az ilyen virtuális kiegészítőkkel könnyebbé válhat a járművezetés, hiszen a szélvédőre számos alapvető információt lehet kivetíteni, de a játékcégek is lecsaphatnak az ötletre: az ilyen eszközökkel lehetővé válik a teljes szintű beleélés az egyre reálisabb látvánnyal felruházott játékokba. Ennél is egyszerűbben, de gyakorlatiasabban hangzik a menet közbeni internetezés vagy filmnézés lehetősége. Parviz szerint az emberek minden bizonnyal számos olyan ötlettel fognak előhozakodni, amire ők még nem is gondoltak, úgyhogy legfontosabb feladatuknak mindenképpen az alapvető technológia előállítását és biztonságos viselésének megoldását tekintik.
A prototípusban jelenleg egy áramkör és vörös színű, de egyelőre még nem világító vörös diódák vannak. A bionikus szemet nyulakon tesztelték 20 percig; a jelek szerint ez az állatokat semmilyen módon nem zavarta vagy korlátozta. A bionikus lencsét ugyanúgy lehet kezelni, mint egy mindennapos kontaktlencsét, elkészítésük azonban hatalmas kihívást jelentett az egyetem fejlesztőinek, ugyanis olyan anyagokat kellett keresniük, amelyek biztonságosan alkalmazhatóak az emberi szem kellős közepében is.
A prototípus nem javítja meg viselője látását, de a technika akár erre is felhasználható. A későbbi fejlesztések során úgy tervezik, hogy wireless kommunikációs lehetőséget építenek a lencsébe, valamint rádiófrekvenciás és napelemes módszerekkel oldják meg az energiafelvételét. A fantasztikus filmekből ismert lencseverzióra egy darabig még várni kell, de az a változat, amely csak pár pixelt tud megjeleníteni, "elég gyorsan" megvalósítható, mondta Parviz.