Tech techline.hu 2008. január. 15. 08:35

Gördülékenyebb Windows indulás

Sokszor ez a helyzet azt eredményezi, hogy indulásakor a Windows néha percekig...

Sokszor ez a helyzet azt eredményezi, hogy indulásakor a Windows néha percekig használhatatlan - bárhova kattintunk, nem reagál, vagy nagyon lassan működik -, pedig sok esetben az automatikusan induló alkalmazásokra nincs szükségünk azonnal, ráérnének késleltetve elindulni, külön-külön, kevésbé terhelve a rendszert.
Ezt hivatott szabályozni az ingyenes Startup Delayer, amelynek segítségével késleltethetjük az automatikusan induló szoftverek startját.

A program egyszerűen használható

Használata egyszerű. Indításakor kilistázza az automatikusan induló alkalmazásokat, mi pedig a Delay oszlopban meghatározhatjuk, hogy mennyi idő elteltével induljon el a program, a Windows felállásától számítva. Ezután az Actions/Activate Startup Delayer  menüponttal aktiválhatjuk a programot, amely ettől kezdve felügyeli az automatikusan induló szoftvereket. Az aktiválásnál kétféle módban használhatjuk a Startup Delayert: a Hidden version rejtve indul, míg a Graphical Version a rendszer indulásakor egy aprócska ablakban segít nyomon követni, hogy éppen melyik alkalmazás indul majd el.

Akár nyomon is követhetjük a programok indulását

Ha a Windows indulásakor sok alkalmazást indítunk automatikusan (tipikusan ilyenek a különböző chat szoftverek, a nyomtatók alkalmazásai, segédprogramok, vírusirtók, tűzfalak, letöltésvezérlők vagy éppen az irodai csomagok egyes részei), akkor biztosan hasznát vesszük a Startup Delayernek. Gondoljuk át, melyik programra, mennyire van szükségünk közvetlenül az indulás után, s minél kevésbé, annál több időt szabjunk meg neki az induláshoz. Persze nem kell órákig várakoztatni semmit. 10-30 másodperces késleltetésekkel már érezhetően gördülékenyebben indul a Windows. A lényeg itt is az, mint általában a rendszer tuningoló programoknál és a Registry szerkesztésénél: körültekintően járjunk el! 
A Startup Delayer Windows 9x, Windows XP és Vista esetén egyaránt megkönnyítheti az életünket.


Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.