2007. május. 07. 14:38 hvg.hu Tech

Programot indít a Microsoft a frissdiplomások elhelyezkedéséért

A Microsoft Magyarország Nagyvállalati Szolgáltatások Üzletága (Microsoft Enterprise Services) idén először öthónapos képzési programot indított útjára START@Microsoft néven, végzős vagy két évnél nem régebben végzett informatikus, programozó matematikus, tanári és villamosmérnöki végzettségű frissdiplomások számára, akik testközelben ismerhetik meg a konzulensi munkát, illetve a cég technológiáit. A magyar program egészére a Microsoft közel 70 millió forintot biztosít.

START@Microsoft

A továbbképzési programról bővebben itt olvashat.
A vállalat stratégiájának fontos eleme, hogy hozzásegítse az embereket a bennük rejlő lehetőségek kiaknázásához. Az egyetemekről és főiskolákról kikerült frissdiplomások előtt olyan életút áll, amihez a Microsoft szakmai fejlődési lehetőségekkel, technológiával, valamint hazai és nemzetközi karrierlehetőségekkel hozzájárulhat.

Az öthónapos intenzív képzés 2007. májusa és szeptembere között két fő fázisban történik. A 118 jelentkezőből kiválasztott 14 legjobb frissdiplomás, akiknek a műszaki jártasság mellett a konzulensi profilnak megfelelő alapvető személyiségjegyeknek sincsenek híján, az első, május 2-től augusztus 31-ig tartó szakaszban a Microsoft technológiák megismerése és elsajátítása a cél. Emellett egyéb szakmai és személyes kommunikációt fejlesztő kurzusok segítségével készítik fel a résztvevőket a nagyvállalati környezetben való munkavégzésre.

A résztvevők bepillantást nyernek egy multinacionális nagyvállalat mindennapjaiba, és a világ egyik legnagyobb szoftvergyártó cégének részesévé is válhatnak. Sőt, azok számára, akik a program befejeztével a képzést elvégzők közül a legjobbak, a START egyben a Microsoft Magyarország, illetve valamely Microsoft-partner csapatához való csatlakozást is jelentheti.

Az öthónapos képzés előtt a cég minden résztvevővel tanulmányi szerződést köt, amely ösztöndíjat, és a főállású, napi 8 órában történő tanulás minden előnyét biztosítja számukra.
A szakmai képzések között MCSE és MCPD technológiai kurzusok szerepelnek, amelyeket követően a résztvevők a Microsoft hivatalos vizsgáin számolnak be megszerzett tudásukról. A vállalat saját minősítési rendszerének célja, hogy elősegítse olyan szakemberek alkalmazását, akiknek naprakész, hiteles, magas ismeretei biztosítják sikerüket.

A képzés második, gyakorlati fázisában a kiválasztott résztvevők a Microsoft kiemelt ügyfeleinél folyó projektekben kapnak részfeladatokat, ahol tapasztalt kollégák segítségével mélyíthetik el megszerzett ismereteiket.

A program teljes időtartamára a válllat biztosítja a megfelelő infrastruktúrát, amelyet a tantermi oktatásokon túl házi feladatokra és gyakorlásra is használni tudnak majd.

Ferencz Gyula, a Microsoft Magyarország Nagyvállalati Szolgáltatások Üzletágának vezetője elmondta, „azt tapasztaljuk, hogy az egyetemek által nyújtott magas szintű elméleti képzés mellől hiányzik a specifikus technológiák mélyebb, gyakorlati tudása, illetve az úgynevezett „soft skillek” elsajátítása, ami manapság sokszor alapkövetelmény a munkaerő-piacon. A Microsoft is nagyrészt ilyen szakmai tudású szakembereket keres, és azt tapasztaljuk, hogy bizony hiány mutatkozik ezen a téren. Ezért is tartottuk rendkívül fontosnak egy ilyen jellegű program elindítását, amellyel most lehetőséget biztosítunk a végzett diplomások legjobbjainak az állások betöltéséhez.”

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.