2004. december. 16. 09:22 PC Dome Utolsó frissítés: 2004. december. 16. 14:40 Tech

Világháború a meleg fény alatt!

A Eugen Systems fejlesztőcég új háborús stratégiai játékának kialakításakor nem csak a játék menetével, hanem a látvánnyal is el akarja bűvölni a közönséget. Szó szerint apró részletekbe hatolóan építenek fel egy olyan virtuális világot, amelyet aztán élethűen le is lehet rombolni.

Bejelentették a Eugen Systems készülő stratégiai játékát az Act of War: Direct Action-t, amely egy modern háborúba visz el bennünket. A teljes Föld részletesen a játékba kerül, így megtalálhatóak lesznek az afrikai falvak és az orosz városok jellegzetes építészeti elemei is. A helyszínek közé bekerülnek majd olyan közismert épületek is, mint a Buckingham palota, a Fehérház, a Capitolium, az Air Space Museum, a Federal Triangle és a Presidio. A pályákon minden fokozatosan elpusztítható lesz, így teljesen reálisan válik láthatóvá, hogy mekkora károkat okoz a városi területen folyó harc. Természetesen taktikai célokra is felhasználhatjuk majd a házakat és más tereptárgyakat.

Minden egységet és épületet részletesen fognak modellezni, a Capitolium több mint százezer poligonból áll majd, de a többi híres helyszín is hasonló részletességgel készül majd el. Az Act of War egy speciális “meleg fény” rendszert használ majd, amely szinte tökéletesen modellezi a napfényt, minden hatásával együtt. Nem meglepő, hogy ha már ekkora munkát fektetnek a fény megalkotásába akkor a felhők is szerepet kapnak ugyanebben. Az égen elhaladó felhők eltakarhatják a napot, de természetesen a fejlesztők figyelembe veszik azt is, hogy csak mely részen jelent ez kisebb fényerősséget. A tervek szerint a munkálatokkal 2005 tavaszára végeznek.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.