Szurkoljanak velünk a magyar sportolók újabb sikereiért!
- Középdöntőbe jutott a Csizmadia Kolos, Kuli István, Nádas Bence, Tótka Sándor összetételű férfi kajak négyes, miután a második helyen végzett az 500 méter délelőtti előfutamában.
- A Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra alkotta női kajak négyes szintén második helyen végzett az 500 méteres előfutamban, így ők is bejutottak a középdöntőbe.
- Adolf Balázs és Hajdu Jonatán kenu kettese reményfutamra kényszerült 500 méteren, de onnan bejutottak a középdöntőbe, miután a második helyen fejezték azt be.
- Kiss Ágnes és Nagy Bianka is reményfutamon jutott be a női kenu kettes 500 méteres középdöntőjébe, miután az előfutamban elért harmadik helyüket követően megnyerték a reményfutamot.
- A férfi 500 méteres kajak kettesek közül Nádas Bence és Tótka Sándor a második, Kopasz Bálint és Varga Ádám a negyedik előfutamot zárta a második helyen, így mindkét páros bejutott az elődöntőbe.
- A női 500 méteres kajak kettesek mezőnyében mindkét párosunk reményfutamra kényszerült, Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra onnan első helyen, Pupp Noémi és Fojt Sára pedig negyedikként jutott középdöntőbe.
- A távolugró Bánhidi-Farkas Petra a selejtező 21. helyén végzett 640 centis eredménnyel, így nem jutott döntőbe.
- Lévai Zoltán a férfi kötöttfogású birkózás 77 kilogrammos súlycsoportjában előbb legyőzte a török Burhan Akbudakot, majd a negyeddöntőben kikapott az azeri Sanan Suleymanov ellen, aki később nem jutott be a döntőbe, így véget ért Lévai olimpiai szereplése.
- A férfi vitorlázók ILCA 7 hajóosztályának éremfutamát, amelyben Vadnai Jonatán érintett, keddről szerdára halasztották az időjárási körülmények miatt.
- A női kézilabda-válogatott hosszabbítás után kapott ki 36-32-re a Svédország elleni negyeddöntőben, ezzel kiesett az olimpiáról.
- A női vízilabda-válogatott számára is a negyeddöntő jelentette a végállomást, miután kiélezett meccsen 5-4-re alulmaradtak a háromszoros címvédő Egyesült Államok ellen.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.