Taktikai harc helyett szó szerinti harcot hozott az Ausztrália-Tunézia meccs, amit az ausztrálok nyertek 1-0-ra, ezzel kiejtve Tunéziát a világbajnokságról.
Ausztrália és Tunézia mérkőzése a fantáziátlan fociról és rengeteg szabálytalanságról szólt: Ausztrália taktikája annyiból állt, hogy a széleken valahogy felszenvedik magukat a tunéziaiak büntetővonalához, majd megpróbálják beívelni a kapu előtt álló befejezőnek.
A kismillió beívelésből csupán egy jött össze a 23. percben: Goodwin a japán másodosztályú Fagiano Okayama FC-ben játszó Duke fejére ívelt, Duke-nak pedig mázlija volt, a tunéziai védők fel sem ugrottak fele, ő pedig kapufára csúsztatta a labdát, ami onnan bepattant.
A második félidőre változott az ausztrál taktika: visszahúzódtak a saját térfelükre, magukra rántották a tunéziai csapatot, kibekkelték minden támadásukat, és rendkívül lassú, pontatlan kontrákkal próbáltak felérni a kapujukhoz. Emellett pedig rengeteget szabálytalankodtak, folyamatosan a test-test elleni harcra koncentrálva, a náluk alacsonyabb és vékonyabb tunéziai támadók pedig ezzel a focival egyszerűen nem tudták felvenni a versenyt.
A mérkőzés tétje pedig hatalmas volt: mindkét csapat úgy lépett pályára, hogy a játékosok valószínűleg pontosan tudták, hogy aki kikap, mindegy mit játszik a harmadik csoportkörben, biztosan kiesik a világbajnokságról.
Tunézia nagyjából a hetvenedik perc körül kezdett felpörögni, Sliti, Skhiri és Msakni folyamatosan próbáltak kapura törni, de hiába: senki nem tudott gólt rúgni a szélről felépített, a második hullámban felérő játékosoknak passzoló támadáshullámokból.
Ausztrália 2010 óta tudott először nyerni világbajnokságon szombaton. Utoljára 1974-ben tudtak olyan meccset játszani, amin nem kaptak gólt.
Híreinket a világbajnokságról ide kattintva éri el:
Katar 2022
Kövesse a cikksorozatot a hvg.hu-n!
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.