Több mint félszáz emberrel szemben intézkedett a rendőrség a foci-Eb ideje alatt. Volt, aki berohant a pályára, többeknek garázdaság, lopás vagy rongálás miatt kellett felelniük, de előfordult kábítószerrel visszaélés és meglepően sok szabálytalan drónozás is.
A legnagyobb figyelmet alighanem a Magyarország–Portugália-meccsen és a Franciaország–Portugália-meccsen pályára berohanó szurkolók vonták magukra a foci-Eb ideje alatt, de ennek meg is volt az ára. A rendőrség a hvg.hu kérdésére összesítette a kontinenstornán előfordult rendőrségi intézkedéssel járó eseményeket, szabálysértéseket, bűncselekményeket, és a statisztikában szerepelnek a két meccsen berohanó előállítottak is.
A június 15-i Magyarország–Portugália-meccs idején a pályára berohanó két portugál és egy magyar szurkolóval szemben rendbontás vétség gyanúja miatt indított eljárás jelenleg is folyamatban van – derült ki a rendőrségi válaszból. A június 23-i Franciaország–Portugália-meccs végén pedig öt külföldi szurkoló rohant be a pályára. Ellenük szintén rendbontás miatt indult eljárás. Az ötből két esetben a nyomozást már lezárták, és a rendőrség bíróság elé állításra tett javaslatot az ügyészségnek.
Több embert előállítottak a magyar-portugál meccs alatt
Gulácsi Péter szerint kis szerencsével a portugálok ellen is pontot szerezhetett volna a magyar válogatott. A portugálok a meccs utolsó perceiben lőttek három gólt, a szövetségi kapitányuk szerint a második félidőben idegesebbek voltak.
Megkérdeztük azt is, hogy az Eb ideje alatt a stadionon kívül Budapesten a rendőrség hány személlyel szemben és milyen indokkal intézkedett. Az Országos Rendőr-főkapitányság válasza szerint a Puskás Arénán kívül a fővárosban további 49 személlyel szemben kellett intézkedni:
- garázdaság bűncselekmény miatt 11 emberrel szemben,
- lopás bűncselekménye miatt 9 emberrel szemben,
- rongálás bűncselekménye miatt 2 emberrel szemben,
- kábítószerrel visszaélés bűncselekménye miatt 1 emberrel szemben,
- pilóta nélküli légi járművel végzett jogosulatlan tevékenység szabálysértése miatt 25 emberrel szemben,
- tulajdon elleni szabálysértés miatt 1 emberrel szemben.
Vagyis az összesen 56 ügy majdnem felét a hosszú és érdekes nevű tényállás, a “pilóta nélküli légi járművel végzett jogosulatlan tevékenység” tette ki. Ez a gyakorlatban a drónok reptetését jelenti, mivel ezt az idén januárban életbe lépett “dróntörvény” a legtöbb esetben már engedélyhez köti – kivéve a 120 gramm összetömeg alatti eszközöknél. Ezek szerint a drónok vagy nagyobbak voltak, és vagy nem kértek engedélyt a felszállásukhoz, vagy nem a kapott engedélynek megfelelően használták őket, ezzel pedig közlekedési szabálysértést követhettek el, amiért bírságot kaphatnak.
Vége a szabad drónozásnak, minden lakott területen külön engedélyt kell kérni hozzá
Akár százmillió forint büntetést is érhet, ha megszegjük az új szabályokat, érkezik a hivatalos applikáció is.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.