Nyilvánvalóvá vált, hogy nem indulhat el a Szuperliga – mondta Andrea Agnelli.
Miután a 12 klub közül, amely múlt vasárnap megalapította az Európai Szuperligát, a hat angol bejelentette, hogy szurkolói nyomásra mégsem vesz részt az új fociligában, a szervezet megmaradó tagjai első reakcióként egy semmitmondó közleményt adtak ki arról, hogy át kell gondolni a lépéseket, de kitartanak az új liga mellett. Nem sokkal később Andrea Agnelli, a Juventus elnöke, egyben az Európai Szuperliga alelnöke már sokkal egyértelműbben fogalmazott a Reutersnek:
nyilvánvalóvá vált, hogy a Szuperliga nem indulhat el.
Mint mondta, továbbra is „csodálatosnak” tartja a tervet, és nem bánta meg, hogy megpróbálkoztak a kiszakadással.
Valóban nem nagyon látszik más lehetőség: a hat angol csapat távozása mellett sajtóértesülések szerint az Inter, az Atletico Madrid és a Barcelona is fontolgatja a kiszállást, a Bayern München, a Borussia Dortmund és a Paris Saint-Germain pedig jelezte, hogy nem kapcsolódnak be a sorozatba. Ennek a hátteréről itt írtunk bővebben:
A futballszurkolók lázadása elsöpörte a milliárdos Szuperliga ötletét
Két nap alatt összeomlott az európai labdarúgás történetének legnagyobb és legellentmondásosabb reformjáról szőtt terv. Az elit Szuperligájában ugyanis a hagyományok megcsúfolását és a csupasz pénzéhséget látó szurkolók fellázadtak, s az alapítók felét adó angol klubok kihátrálásával értelmét vesztette a kísérlet.
Azt pedig, hogy az új liga ötlete miért lehetett volna pusztán üzleti alapon működőképes, miközben felrúgta volna az európai klubfutball minden hagyományát, így mutattuk be:
Minden idők egyik legnagyobb zsarolását látjuk, vagy a futball teljes reformját?
Soha nem volt még akkora kihívás az európai futball vezetői előtt, mint most, amikor tizenkét nagy klub vezetői bejelentették, hogy saját bajnokságot hoznak létre. De elmennek-e a szakadárok a falig, és hagyják, hogy az UEFA kizárja a részt vevő játékosokat a válogatottból, a klubokat pedig a saját hazájuk bajnokságából?
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.