Az európai szövetség 350 ezer eurót oszt szét azok között, akik játék nélkül maradtak le a négyes döntőről.
Kompenzációt fizet az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) azoknak a férfi és női kluboknak, amelyek a koronavírus-járvány miatt meghozott döntések következtében lemaradnak a Bajnokok Ligája négyes döntőjéről.
Az EHF végrehajtó bizottsága pénteken a férfiaknál törölte az egyenes kieséses szakaszt, a sorozatból így már csak a december 28-29-re tervezett kölni négyes döntő van hátra a két csoport első két-két helyezettje, vagyis a Veszprém (képünkön), a Kiel, a Barcelona és a Paris Saint-Germain részvételével.
A további tíz klub között összesen 250 ezer eurót (88,5 millió forint) osztanak szét. Vagyis az érintett Szeged nem egészen 9 millió forintot kap.
A női BL budapesti négyes döntőjét az EHF reményei szerint szeptember 5-6-án rendezik, és ebben az esetben 3-án, csütörtökön tartják meg a negyeddöntőket, ugyancsak a magyar fővárosban. Amennyiben ez az időpont nem tartható, akkor októberre halasztják a tornát, a negyeddöntőket törlik, a négyes döntőben pedig a két középdöntő-csoport első két-két helyezettje, vagyis a címvédő Győri Audi ETO KC, a francia Metz és Brest Bretagne, valamint a dán Esbjerg léphet pályára.
A negyeddöntő törlése esetén a kieső négy klub egyenként 25 ezer eurót (8,8 millió forint) kap.
Tehát a szövetség összesen 350 ezer euróval kompenzálja a női és férfi klubokat.
A férfi és a női BL mostani idényéből hátralévő mérkőzéseken – szeptemberben, októberben és decemberben – minden játékosnak abban a csapatban kell pályára lépnie, amelyben a meccs idején szerepelni jogosult, vagyis akik idén nyáron klubot váltanak, azok az esetleges negyeddöntőben és a négyes döntőben már új csapatuk színeiben játszhatnak.
Az EHF végrehajtó bizottsága döntött arról is, hogy a férfi Európa-ligában – amely ősztől a második számú európai kupasorozat lesz – csak olyan csarnokokban lehet majd mérkőzéseket rendezni, amelyeknek mindkét hosszanti oldalán van lelátó.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.