A két év múlva esedékes labdarúgó-világbajnokság rendezési jogát 2010-ben ítélték oda Katarnak, egy dokumentum szerint nem a legtisztább úton.
Bár korábban több embert is megvádoltak, eddig nem sikerült bebizonyítani, hogy Katar korrupcióval kapta meg a 2022-es labdarúgó világbajnokság rendezési jogát.
Hétfőn azonban újabb bizonyító erejű dokumentummal állt elő az Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériuma.
A tárca által közzétett vádirat szerint a 2018-as oroszországi, illetve a 2022-es közel-keleti pályázat képviselői lefizették a FIFA végrehajtó bizottságának tagjait, hogy rájuk szavazzanak a seregszemlék 2010-es odaítélésekor.
A dokumentum szerint három dél-amerikai FIFA-tag, a brazil Ricardo Teixeira, a paraguayi Nicolás Leoz és egy meg nem nevezett személy kenőpénzt kapott azért cserébe, hogy a katari pályázatra szavazzon.
Az országban 2019-ben megrendezett atlétikai világbajnokság egyébként annyira rosszul sikerült, hogy többen a korrupciós vádaktól függetlenül sem szeretnék, hogy Katar ilyen nagy kaliberű tornát rendezzen.
Korábban többször felmerült, hogy két tornát a FIFA-tagok befolyásolásával szerezték meg a házigazdák, az amerikai igazságügy 2015-ben megállapította, hogy Jack Warner egykori FIFA-alelnök összesen ötmillió dollár kenőpénzt kapott az oroszoktól a szavazatáért cserébe.
Mind az orosz, mind a katari szervezők tagadják, hogy szavazatokat vásároltak volna, a FIFA egy 2014-ben lefolytatott belső vizsgálat után mindkét rendezőt felmentette a vádak alól. A szervezet akkori vezetőjét, Sepp Blattert azonban 2015-ben eltiltották nyolc évre minden labdarúgással kapcsolatos tevékenységtől. A svájci sportvezető büntetését 2016 februárjában hat évre mérsékelték.
Kézilabda-Eb: a revánson túl is sok múlhat a magyar-svéd meccs végeredményén
Fontos meccset játszik este hattól a magyar női kézilabda-válogatott az Európa-bajnokságon: ha sikerül legyőznie a svéd csapatot, jó esélye van a legjobb négy közé jutni.