Sport hvg.hu 2020. március. 06. 16:14

Nem fertőződtek meg az Iránban készülő magyar válogatott birkózók

Hazatérésük után a szövetség rögtön kivizsgáltatta a sportolókat.

A magyar szabadfogású birkózóválogatott négy tagja és két kísérő, köztük Dvorák László kapitány is Iránban edzőtáborozott február 20. és 29. között, de egyikük sem fertőződött meg a koronavírussal – írja az Index.

A válogatott két honosított tagja, Murat Kuramagomedov és Halidov Gamzatgadzsi mellett Lukács Botond is ott készült fel a március 19-én kezdődő olimpiai kvalifikációs tornára. A versenyzők és a kísérők azóta már itthon vannak, érkezésük után nem kellett karanténba vonulniuk.

„Végig orvosi kontroll alatt voltak, mindennap alaposan vizsgálták őket, szigorú higiéniai intézkedések mellett használták a termet. Úgy engedték ki őket az országból, hogy kaptak egy hivatalos orvosi papírt, mely szerint egészségesek. Így szállhattak fel a repülőre. Amikor hazajöttek, a reptéren megmérték a lázukat. A szövetség kezdeményezésére itthon is megvizsgálták őket, egészségesek

 – mondta az Indexnek a Magyar Birkózó Szövetség (MBSZ) sajtófőnöke.

Deák Zsigmond a portálnak elmondta még, hogy egyelőre úgy készülnek, hogy az olimpiai kvalifikációs tornát megrendezik, de ha a nemzetközi szövetség vagy a hazai védekezést irányító operatív törzs a halasztás mellett dönt, akkor megteszik a szükséges lépéseket.

Nyitóképünkön kékben Kuramagomedov Murad látható.

párizsi olimpia 2024

Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába

Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.