Az olimpiai bajnok úszó is ott van Pjongcsangban a téli olimpián, nem szurkol, nem is úszik, sportdiplomáciai feladatokat lát el, részt vett a Nemzetközi Olimpiai Bizottság sportolói és végrehajtói bizottság ülésén. Beszélt a jövőjéről is, meg arról, ott lesz-e még az úszás legjobbjai között.
Gyurta Dániellel a Nemzeti Sport készített interjút Pjongcsangban, ahol a téli olimpia már hetedik napja tart. Az úszó Sós Csaba kapitánnyal abban maradt, hogy ha újra itthon lesz, megbeszélik, „hogy az augusztusi Európa-bajnokságra vagy inkább a decemberi rövid pályás vb-re készülök-e fel, esetleg mindkettőre. A szövetségi kapitány bízik benne, hogy nyáron Glasgow-ban legalább a vegyes váltó tagjaként ott leszek, ám konkrét tervekről még nem esett szó köztünk.”
Azt mondta, továbbra is él benne az úszás iránti szerelem, de az még elválik, hogyan tovább a pályafutásában. „Ha az elmúlt két évre gondolok, egyértelmű, hogy bennem is sok negatív kritika fogalmazódik meg saját teljesítményemmel kapcsolatban. Ha viszont a nagy egészet, a teljes pályafutásomat nézem, más a helyzet.” Hiszen mindent megnyert, amit lehetett, közte olimpiát világcsúccsal, nincs benne szégyenérzet.
„Nyugodt szívvel mondhatnám, hogy köszönöm szépen, ennyi volt az úszás, itt van a vége, most már megyek tovább egy másik úton”, de nem mondja egyelőre, vonzza még a versenyzés. „Én magamban még mindig a versenyzőt látom, azt a versenyzőt, aki olimpiákra, világ- és Európa-bajnokságokra készül, aki arra a két percre, arra a négy hosszra összpontosít, akinek az a célja, hogy felülkerekedjen az ellenfeleken. Ezt nem tudom elengedni…”
Az motiválja, hogy ismét megmutassa saját magának, hogy ha képes volt 2:07-es időkre korábban, ha versenyeket tudott nyerni, akkor újra ott lehet a legjobbak között. „Az úszás iránti szerelmem sohasem fog elmúlni, de még él a versenyzés iránti is.” Négyévesen került be az úszás világába, azt mondta, még nem is szeretne onnan kikerülni.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.