Sport hvg.hu/MTI 2018. február. 13. 21:55

Kőkobakok és száguldozók a pjongcsangi téli olimpia ötödik napján - fotók

A nap összefoglalójához a nap képeit ajánljuk.

Hatalmas sikert ért el a magyar férfi rövidpályás gyorskorcsolya-váltó a pjongcsangi téli olimpia ötödik napján: remek versenyzéssel döntőbe jutott 5000 méteren. A nőknek nem sikerült ez a bravúr. Az egyéni versenyek ezúttal nem sikerültek jól, kizárólag az 1500 méteren ötödik Liu Shaolin Sándor vette sikerrel a futamát, ő a 1000 méter selejtezőjéből jutott negyeddöntőbe. A gyorskorcsolyázó Nagy Konrád  1500 méteren 29. lett, az alpesi sízőknél kombinációban Samsal Dalibor a 32., Kékesi Márton pedig a 35. helyen végzett.

A keddi versenynapon összesen nyolc számban osztottak érmet, a short trackes nők között 500 méteren az olasz Arianna Fontana győzött. Alpesi síben megszerezte első olimpiai bajnoki címét a kombinációban élen végző, hatszoros világbajnok osztrák Marcel Hirscher. Nagypályás gyorskorcsolyában férfi 1500 méteren folytatódott a hollandok sikersorozata: Kjeld Nuis nyert, ezzel a sportág negyedik számában is holland versenyző érdemelte ki az aranyat. A curlingben most debütáló vegyespáros első bajnoka Kanada lett. A sífutók sprintversenyében a svéd Stina Nilsson és a norvég Johannes Hösflot Kläbo volt a leggyorsabb, a női hódeszkások félcső számában az amerikai Chloe Kim, szánkóban, női egyesben pedig a német Natalie Geisenberger nyert.

MTI/EPA/Daniel Kopatsch
MTI / AP / Patrick Semansky
MTI / EPA / Dzson Hon Kjun
MTI / AP / Aaron Favila
MTI / AP / Wong Maye-E
MTI / EPA / Frazy Ismail
MTI / AP / Luca Bruno
MTI / AP / Frank Franklin II
párizsi olimpia 2024
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.