Az úszó már két aranynál tart a koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokságon, de a tárgyalóteremben veszített.
Egy kanadai újságíró, Casey Barrett ugyanis még 2015 májusában azt írta róla a világ egyik legnívósabb szakmai lapjában, a Swimming World Magazine-ban: nem hisz abban, hogy Hosszú csak a kitartó munka miatt lett klasszis, doppingolással gyanúsította meg a magyar úszót.
Hosszú akkor azt mondta, sosem tett ilyet, és teljesen távol áll az ilyesmi tőle. „Nincs az a pénz, hírnév, nincs az a győzelem, ami visszaigazolná: megérte eladni a lelkemet.” Mellé állt az akkori szövetségi elnök, Gyárfás Tamás is, azt írta, "sajnálatos módon sejtetések, sőt, mondhatni vádaskodások jelentek meg", de ezeket "a leghatározottabban vissza kell utasítanunk".
Az ügy a bíróság elé került, a 24.hu azt írja, tavaly nyáron az arizonai bíróság azt állapította meg, hogy Barrett csak a véleményét írta le, elutasították Hosszú keresetét. Fellebbezett, de másodfokon is csak az elutasításig jutott, az indok is ugyanaz volt. Az újságíró nem tényeket sorolt, ez a fajta véleménynyilvánítás pedig belefér.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.