Sport hvg.hu 2016. szeptember. 22. 09:59

Megvan a videóbíró első piroslapos "áldozata"

Korábban még sosem hoztak csak a videóbíró segítségével döntést felnőtt labdarúgómeccsen, szerda este óta azonban mindez másképp van.

A holland Willem II középpályása, Anouar Kali az első játékos, akit a VAR (Video Assistant Referee) közreműködésével állítottak ki. Az eset videón itt látható.

Kali az Ajax ellen – végül 5-0-ra elveszített – mérkőzés 60. percében csúnyán eltalálta Lasse Schöne bokáját, amiért a játékvezető, Danny Makkelie sárga lappal figyelmeztette. Az esetet azonban visszanézte videón az egyik asszisztens, Pol van Boekel, és a felvételek alapján rádión jelezte a bírónak, hogy a szabálytalanság súlyosabb volt, mint ahogy ő megítélte.

Makkelie néhány másodperc múlva felülbírálta ítéletét: ismét magához intette Kalit, ezúttal a piros lapot a magasba emelve, majd leküldte a játékost a pályáról.

A nézőket ugyanakkor összezavarta, hogy a játékvezető egyik pillanatról a másikra módosított a döntésén, hiszen senki sem tájékoztatta őket annak okáról.

„Reméljük, hogy a jövőben valamilyen módon közlik majd a szurkolókkal, ha a videóbírón látottak alapján változik a pályán meghozott ítélet. A nézőknek joguk van ehhez” – magyarázta van Boekel a mérkőzés után.

A múlt hónapban az olasz és a francia válogatott felkészülési meccsén már bemutatkozott a videóbíró, azon a találkozón azonban fordult elő olyan vitatható szituáció, amelyet szükséges lett volna visszanézni.

A sportág szabályalkotó testülete, az IFAB a tervek szerint 2018-ban dönt majd arról, beemeli-e a technológiát a futball szabályrendszerébe.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.