Sport hvg.hu 2016. július. 24. 16:32

Mégis megúszták az oroszok az egységes olimpiai eltiltást

A sportágakra bízta a NOB, hogy eldöntsék, indulhat-e vagy nem az adott orosz sportoló.

Bár benne volt a levegőben, hogy cakli-pakli nem indulhat az egész orosz csapat a Riói Olimpián, végül a szakági döntőbizottságokra bízta az Nemzetközi Olimpiai Bizottság, hogy mérlegeljék, az adott számban tisztának minősíthető-e egy orosz versenyző vagy nem, tudósít a BBC. Korábban úgy tűnt, hogy teljesen eltiltják az oroszokat.

A NOB indoklása szerint azért nem tiltották ki az összes orosz sportolót, mert egyrészt a riói esemény hamarosan megkezdődik, a hátralévő idő pedig nem elegendő, hogy meghallgassák az összes érintettet, másrészt az Orosz Olimpiai Bizottság elnöke, Alekszander Zsukov ígéretet tett, hogy teljes mértékben együttműködik a nemzetközi szervezetekkel az ügy megoldásában. Garantálta továbbá az orosz doppingellenes rendszer teljes átalakítását.

Az ügy előzménye az volt, hogy Richard McLaren kanadai jogász jelentésében feltárta, 2011 és 15 között szervezett állami doppingprogramok zajlottak Oroszországban.

A doppingoló orosz sportolók nem indulhatnak az olimpián.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.