A 2020-as úszó- és vízilabda-Eb-re is pályázik Magyarország
Hogy a 2017-es vizes vébé után ne maradjon kihasználatlanul a Dagály Úszóaréna, Magyarország megpályázta a 2020-as úszó- és vízilabda-Eb megrendezési jogát is.
Magyarország pályázik a 2020-as olimpiai kvalifikációs vízilabda-, illetve az az évi úszó-Európa-bajnokságra is, miután a kormány felhatalmazást adott erre mindkét sportági szövetségnek.
A Magyar Úszószövetség (MÚSZ) pénteki közleménye szerint az már korábban is egyértelműen megfogalmazott cél volt, hogy a jövő évi vizes világbajnokságra készülő Dagály Úszóaréna ne maradjon kihasználatlanul a 2017-es vb és a 2019-es junior vb után. Ezért is határozott a kormány a kontinensviadalok rendezésének támogatásáról.
"A májusban megválasztott LEN Büro július 9-én és 10-én Budapesten ülésezik" – kommentálta a hírt Gyárfás Tamás, a Magyar Úszószövetség elnöke, aki továbbra is a LEN gazdasági vezetője. "Nagyszerű lenne, ha már most megszületne a számunkra kedvező döntés, ennek érdekében mindent megteszünk a lehetőségeink szintjén."
A MÚSZ első embere mindehhez hozzátette, hogy a magyar pályázatok mellett szólhat, hogy hazai pályán indulnak harcba a rendezésekért, és hogy az új komplexumnak "már most csodájára jár mindenki". Azt ugyanakkor szintén jelezte, ellenérv lehet, hogy 2005 óta a jövő héten sorra kerülő hódmezővásárhelyi junior úszó-Eb már a hatodik magyar rendezésű úszó kontinensbajnokság: Magyarország 2006-ban, 2010-ben és 2012-ben felnőtt kontinensviadalnak adott otthont, míg 2007-ben rövidpályás Eb-nek, 2005-ben és 2016-ban junior úszó Eb-nek. Vízlabdában is rendszeres házigazdának számít az ország, így például a 2014-es Európa-bajnokság Budapesten volt, csakúgy, mint legutóbb a Bajnokok Ligája hatos döntője.
Az úszók, műugrók, szinkronúszók és nyíltvízi úszók következő, 2018-as kontinensviadalát Glasgow-ban, a vízilabdázókét Barcelonában rendezik meg.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.