Hivatalos jegyeket továbbra is csak az UEFA hivatalos oldalán érdemes vásárolni 25-895 euró közötti áron, de egyre több az olyan portál, ahol átverik a belépőre áhítozókat.
Személyes adatokat is ellophatnak a vásárlóktól az online bűnözők - hívták fel a figyelmet az ESET és Sicontact Kft. internetes biztonságtechnikával foglalkozó cégek közös közleményükben. Hamis információt tartalmaznak azok a kéretlen levelek (spam-ek), amelyek szerint új jegyek érkeztek az EB-re, vagy a felhasználó nyert az UEFA sorsolásán. A jegyek sorsolása már véget ért, és a szervezők már csak a Last Minute Sales Platform elnevezésű felületen kínálnak belépőket igénylési sorrendben.
Béres Péter, az ESET termékeket forgalmazó Sicontact Kft. biztonsági szakértője elmondta: 2014-ben a második legkeresettebb kifejezés globálisan a "WorldCup", Magyarországon a "Vb 2014" volt. Ez keresések millióit jelöli, és ha csak a keresések egytized százalékát terelték el adathalász oldalakra, globálisan akkor is jelentős számot kaptunk.
A két évvel ezelőtti futballeseményhez képest ráadásul mostanra jelentősen emelkedett a spamek veszélyességének fokozata is. A PhishMe e-mailfigyelő szolgáltatás jelentése szerint a legutóbbi vizsgált időszakban az összes spam levél mintegy 93 százaléka zsaroló vírust próbált meg terjeszteni - tette hozzá a szakember.
A közlemény szerint nem újdonság az ilyen jelentős eseményekhez kötődő hamis weboldalak működése, így az Európa-bajnokság szervezői a szurkolók számára kiadott figyelmeztetések mellett egy olyan böngésző kiegészítőt is készítettek, amely azonosítja a hivatalos és nem hivatalos jegyárusító oldalakat.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.