A 19 éves indiai sportoló szeretne kijutni a riói olimpiára, miután a nemzetközi Sportdöntőbíróság felfüggesztette az ellene hozott szankciót. A fiatal nő szervezetében korábban a megengedettnél több férfihormont találtak.
Újra versenyezhet az indiai női sprinter, Dutee Chand, miután a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) felfüggesztette a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) hiperandrogenémiára vonatkozó 2011-es rendelkezését.
"A célom az, hogy ott lehessek a jövő évi riói olimpián" – nyilatkozta a 19 esztendős Chand, és hozzátette, bízik benne, hogy még számos érmet nyerhet hazájának. Chand szervezetében a férfihormonok szintje meghaladta az engedélyezett értéket, emiatt az elmúlt egy évben kénytelen volt kihagyni a Nemzetközösségi Játékokat és az Ázsiai Játékokat is, ezért fordult a CAS-hoz.
Az IAAF most felfüggesztett szabálya értelmében azok a nők rajthoz állhatnak a női versenyszámokban, akiknek a szervezete túlzott mértékben termeli ugyan a férfihormonokat (androgén), de ezeknek a mennyisége nem haladja meg azt a szintet, amely egy férfi szervezetére jellemző. Szintén indulhatnak a nők között azok az atléták, akiknek szervezetében a férfiakra jellemző mennyiségű androgént találnak, de ez esetben bizonyítaniuk kell, hogy ebből nem származik előnyük.
A lausanne-i székhelyű CAS keddi közleménye szerint nincs rá bizonyíték, hogy a hormonok magas szintje akkora előnyt biztosítana az érintett versenyzőknek, hogy emiatt külön kellene választani őket a női mezőnytől.
Az IAAF-nek két éve van arra, hogy bizonyítékokat tárjon a CAS elé. Az IAAF közleményben jelezte, mielőbb egyeztet szakértőivel és a Nemzetközi Olimpiai Bizottsággal (NOB), addig nem kommentálja a CAS döntését.
Kézilabda-Eb: a revánson túl is sok múlhat a magyar-svéd meccs végeredményén
Fontos meccset játszik este hattól a magyar női kézilabda-válogatott az Európa-bajnokságon: ha sikerül legyőznie a svéd csapatot, jó esélye van a legjobb négy közé jutni.