Sport MTI 2015. július. 21. 13:16

Fotók: Eltemették a 25 évesen elhunyt Jules Bianchit

A család, a barátok, a versenyzőtársak és a szurkolók is végső búcsút vettek a 25 évesen múlt pénteken elhunyt Jules Bianchi francia Forma-1-es pilótától, akit kedden szülővárosában, Nizzában helyeztek végső nyugalomra.

A város katedrálisában megtartott gyászszertartáson a lelkész úgy fogalmazott, "Jules halála mélységesen igazságtalan", ugyanakkor hozzátette, Bianchi szerencsés volt abból a szempontból, hogy valóra tudta váltani az autóversenyzéssel kapcsolatos álmait.

AFP / Valery Hache

A szertartáson részt vett több versenyző, köztük a világbajnoki címvédő brit Lewis Hamilton (Mercedes), a négyszeres vb-győztes német Sebastian Vettel (Ferrari), a brazil Felipe Massa (Williams) és a francia Romain Grosjean (Lotus) is. Megjelent Jean Todt, a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) elnöke és fia, Nicolas - aki Bianchi menedzsere volt -, valamint a francia sportállamtitkár, Thierry Braillard is.

AFP / Valery Hache

"Isten óvjon, Jules. Minden versenyen velünk leszel" - írta Twitter-oldalán a világbajnoki címvédő Mercedes istálló.

Bianchi az első versenyző a legendás Ayrton Senna 1994-es halála óta, aki egy Forma-1-es futamon történt baleset következtében vesztette életét.

AFP / Valery Hache

A francia versenyző tavaly október 5-én, a Szuzukában rendezett Japán Nagydíjon csapódott neki autójával a német Adrian Sutil (Sauber) versenygépét mentő darunak. November közepéig a jokkaicsi Mie kórház intenzív osztályán ápolták, majd miután képessé vált az önálló légzésre, a nizzai egyetemi kórházba szállították. Megműtötték, majd kómába esett. A vizsgálatok szerint a versenyzőnek úgynevezett diffúz axonális sérülése volt, amely az agy nagyobb részét érintette. Az ilyen sérültek 90 százaléka soha nem nyeri vissza az eszméletét, akik pedig felébrednek, gyakorta maradandó károsodással élnek tovább.

AFP / Valery Hache
párizsi olimpia 2024
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.