2014. november. 05. 16:14 MTI Utolsó frissítés: 2014. november. 05. 17:01 Sport

Elszabadult a pokol a Dortmund-Galatasaray után – emberölési kísérlet miatt nyomoznak

Az emberölési kísérlet azért került be a vádak közé, mert a török csapat szimpatizánsai a BL-meccsen pirotechnikai eszközöket, és több mint három kilós székeket dobáltak át a német drukkerek szektorába.

A dortmundi rendőrség többek között emberölési kísérlet miatt indított nyomozást a kedd esti Borussia Dortmund-Galatasaray Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésen történtek miatt.

A vendég török együttes szurkolói petárdákat és füstbombákat dobáltak be a pályára és a hazai drukkerek szektorába a 4-1-es dortmundi sikerrel zárult meccsen, amely néhány percre kétszer is félbeszakadt, amikor a Galata játékosai próbálták megfékezni szimpatizánsaikat.

Edzard Freyhoff dortmundi rendőrfőnök azt mondta, a rendbontás már a találkozó előtt, a városközpontban elkezdődött, ott nagyjából 800 török szurkoló dobálózott petárdákkal és füstbombákkal, miközben a stadion felé haladt.

"Amikor a mérkőzés elkezdődött, tovább folytatták a randalírozást, ezért közülük 21-et a helyszínen őrizetbe vettünk" – mondta Freyhoff, hozzátéve: a vádak között emberölési kísérlet, rendzavarás, valamint a pirotechnikai eszközök használatára vonatkozó törvények megszegése szerepel. Az emberölési kísérlet azért került be a vádak közé, mert a török csapat szimpatizánsai pirotechnikai eszközöket, és több mint három kilogrammos székeket dobáltak át a hazai drukkerek szektorába.

A rendőrség a meccs lefújása után nagyjából 700 szurkolót igazoltatott, s fotókat is készített róluk, valamint a személyi igazolványukról vagy útlevelükről. A drukkerek viselkedése miatt a Galatasarayt az európai szövetség (UEFA) pénzbüntetéssel, illetve további szankciókkal sújthatja.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.