Az első félidőben még jobb volt Algéria, a másodikban is csak helyzetekre futotta a németeknek. A hosszabbításban azonban bedarálta az ellenfelet Németország, melyből leginkább Thomas Müllert lehet dicsérni, és a csatába új lendületet hozó, csereként beállt Schürrlet és Khedirát. A 2-1-es győzelem után Franciaország következik a legjobb nyolc között.
Egy küzdelmes mérkőzésen, ahol legalább annyira kellett a nézőnek is küzdenie a figyelme fenntartásért, Németország kiszenvedte a történelmi győzelmet Algéria ellen. Az eddigi két mérkőzésükön ugyanis (még az ötvenes években Algírban, majd 1982-ben a spanyol vb-n) mindkétszer az afrikaiak győztek. Az első német siker az eddigi legnehezebbre sikeredett a brazíliai meccseik közül.
Az első félidő Algériáé volt: Feguli és Szlimani többször is veszélyeztetett, utóbbi a 17. percben lesgólig is jutott. Neuer többször is jól avatkozott közbe a 16-oson kívül, Mertesackerék hátul pedig néha furcsa dolgokat produkáltak. De ami igazán feltűnő volt. hogy a kreatív szekció (Götze, Kroos és a paraszthajszálnyival aktívabb Özil) mennyire tompán játszott. Az első igazán nagy német helyzet a 41. percben alakult ki: ekkor viszont Götze Kroos bombáját követően M’bolhit találta telibe a kipattanóból.
A második félidő elején beállt Schürrle, és háromszor is helyzetbe került, igaz, ezeket mind kihagyta. Ugyancsak jól szállt be Khedira, és a meccs 70. perce körül már azt lehetett rögzíteni, hogy a németeknek több helyzetük volt, mint az ellenfélnek, de ezeket mind elszórakozták.
A 81. percben Khedira beadását Müller bólintotta meg, a kipattanót is blokkolta a remek napot kifogó M’bolhi. Müller egy perccel később a rövidet vette célba, de mellétrafált. Nagyon rossz volt nézni ennyi szenvedést: egy vicces jelent azért akadt, amikor szintén Müller egy szabadrúgáskor nekifutás közben orra esett. Valamilyen cseles kombinációnak készültek hosszan neki, de így nyilván nem lett az egészből semmi. Jött a hosszabbítás.
Szerencsére hamar eldőlt, hogy megkímélhetjük magunkat a 11-esek izgalmaitól: az addig is aktívan játszó Schürrle sarokkal bekotort egy kissé a háta mögé érkező labdát, melyet a legjobban játszó német, Thomas Müller készített le neki. Az algériaiak elfáradtak, ami látszott azon, hogy az addigi masszív védekezésük részlegesen felbomlott, viszont az offenzívákban sem volt átütőerő. A németek egyre-másra dolgozták ki a helyzeteiket, de a végén mindegyiket elbaltázták. Két perccel a hosszabbítás második félidejének letelte előtt azonban a Schürrle–Özil-páros passzolgatott a 16-oson belül. Előbbi lövése lejött, Özil vizont közelről bezúzta. Még erre is volt válasza Dzabunak, de az idő miatt már csak a szépítésre futotta. Így lett egy rakkolós, de unalmas meccsen 2-1 a németeknek.
Ha már a 82-es vb-ről volt szó: a német-francia párharc újra összejöhet, reméljük, Neuer kifutásai megkímélik majd az ellenfelet, nem úgy, mint Toni Schumacher Battistont, akinek a leterítését a legnagyobb sportmerényletek között tartják azóta is számon.
NÉMETORSZÁG: Neuer – Mustafi (Khedira, 71.), Mertesacker, J. Boateng, Höwedes – Schweinsteiger (Kramer, 110.), Lahm, Kroos – Özil, Müller, Götze (Schürrle, 46.)
ALGÉRIA: M'bolhi – Mandi, Belkalem, Hallis (Brugerra, 97.), Gulam – Laszen, Mosztefa, Taider (Brahimi, 78.) – Feguli, Szudani (Dzabu, 110), Szlimani
Gólok: Schürrle (92.), Özil (120.), illetve Dzabu (122.)
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.