2014. április. 27. 17:59 MTI Utolsó frissítés: 2014. április. 27. 18:01 Sport

Klicsko lazán megvédte ökölvívó-világbajnoki címét

Könnyedén megvédte profi nehézsúlyú ökölvívó-világbajnoki címét Volodomir Klicsko az ausztrál Alex Leapai ellen, az ukrán óriás az ötödik menetben kiütéssel nyerte a szombat este a németországi Oberhausenben.

A 198 centis, riválisánál jóval hosszabb karú, 38 esztendős Klicsko négy szövetségnél (WBA, IBF, WBO, IBO) is világbajnok, s 62 győzelméből 53-at kiütéssel szerzett, és csupán három veresége van, abból is az utolsót tíz éve szenvedte el. Mostani csatáján 25-ödször védte meg címét. 

A 183 centiméteres, 36 éves Leapai - aki profiként négy vereség és három döntetlen mellett 30 győzelmet aratott, közte 24-et KO-val - 106 éve az első ausztrál, aki a nehézsúlyban világbajnoki titulusért bokszolhatott. 

A König Pilsener Arenában rendezett címmérkőzésen Enyedi Zoltán személyében magyar pontozóbíró is közreműködött.

Volodomir Klicsko következő nagy célja a gyűjteményéből még hiányzó WBC-cím, amelyet eddig fivére, Vitalij birtokolt. Az utóbbi időben politikusként szereplő idősebb Klicsko testvér visszavonulása nyomán a kanadai Bermane Stiverne és az amerikai Chris Arreola küzd meg a világbajnoki övért május 10-én. Az összecsapás győztese aztán Volodomir Klicskóval mérheti össze erejét.

párizsi olimpia 2024

Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába

Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.