Blatter és Platini is gyászolja a Fekete Párducot
Joseph Blatter, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) elnöke "egy legenda elvesztéséről" írt Twitter-oldalán a hetvenegy éves korában, vasárnapra virradóra elhunyt Eusébio halálhírére reagálva, míg Michel Platini, az európai szövetség (UEFA) elnöke szerint "a futballtörténelem egyik legnagyobb játékosa távozott".
Eusébio "örökre megőrzi helyét a legnagyobbak között" - írta Blatter a bejegyzésében. "A gyepen Eusébio legendává vált, akár a portugál válogatottban, akár a Benficában játszott" - fogalmazott Platini. "Ezen túlmenően a portugál labdarúgás nagyszerű nagyköveteként is tevékenykedett. Nemcsak egy labdarúgó, hanem jó és elbűvölő ember is volt egyben. Hiányozni fog nekünk."
José Mourinho, a Chelsea portugál vezetőedzője hazája egyik meghatározó alakjának nevezte az elhunytat. "Úgy gondolom, ő halhatatlan. Fontos viszonyítási pont volt még pályafutása után is az értékeket, az alapelveket, a lelkesedést illetően. Ha a mai labdarúgásban próbálnánk elhelyezni, a legjobbak szintjén lenne. Húsz- vagy harmincévesen napjainkban is hihetetlen színvonalon játszott volna."
A mozambiki születésű Eusébio da Silva Ferreira halálát a szív és a légzőszervek leállása okozta. Az utóbbi években már többször kórházba került különböző egészségi problémákkal.
A 64 válogatott meccsén 41 gólt szerző futballista a Benficával 1962-ben megnyerte a Bajnokcsapatok Európa Kupáját, a BEK-et. A döntőben két találattal járult hozzá a többek között Puskás Ferenccel és Alfredo Di Stéfanóval felálló Real Madrid elleni 5-3-as sikerhez.
A portugál nemzeti együttest 1966-ban a harmadik helyhez segítette az angliai világbajnokságon, amelynek a gólkirálya lett kilenc találattal. 1965-ben ő érdemelte ki az Aranylabdát, és pályafutása során kétszer volt Európa legjobb góllövője. A rendkívül gyors, pontos és technikás támadó 745 mérkőzésen összesen 733 gólt szerzett pályafutása során.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.