2013. december. 10. 05:10 MTI Utolsó frissítés: 2013. december. 10. 10:02 Sport

Felosztották a 12 milliárdnyi stadionpénzt

Huszonhat stadion fejlesztésére különített el pénzt a parlament a jövő évi költségvetésben a Nemzeti Stadionfejlesztési Program részeként.

A kormány által beterjesztett javaslat 12 milliárd forintot szán a program megvalósítására. A parlamenti szakbizottság ezt – egy hétfőn elfogadott – módosító indítványban pontosította, tételesen felsorolva, hogy mely 26 – első és másodosztályú csapatnak otthont adó – létesítmény fejlesztésére jut pénz jövőre.

A javaslat alapján a győri, a kaposvári, a kecskeméti, a paksi, a pápai és a békéscsabai stadion felújítására egyenként 560 millió forintot fordítanak. Ugyanennyi pénz jut a budapesti Szusza Ferenc és Hidegkuti Nándor Stadion fejlesztésére.

Félmilliárd forintot különítenek el a 2014-es költségvetésben a pécsi, a nyíregyházi és a zalaegerszegi, valamint a fővárosi Illovszky Rudolf Stadion felújítására.

A legtöbb pénz, egyenként 600 millió forint a siófoki, a dunaújvárosi és a gyirmóti stadion fejlesztésére jut, míg a budapesti Bozsik Stadion, valamint az ajkai, a balmazújvárosi, a ceglédi, a kozármislenyi, a soproni, a szolnoki és a tatabányai létesítményekére 400-400 millió.

A mezőkövesdi stadion fejlesztésére 220 millió forintot, a szigetszentmiklósi és a kisvárdai futballpálya felújítására 120-120 millió forintot költenek, míg 95 millióból tartalékot képeznek. 

A 2014-es költségvetés – amelyet várhatóan jövő kedden fogad el az Országgyűlés – az említett fejlesztéseken túl több stadionépítést is előirányoz. A debreceni stadion építésére 1,8 milliárd, a szombathelyiére 4,6 milliárd, a székesfehérváriéra 4,5 milliárd, a diósgyőriére 1,75 milliárd forintot különítenek el, míg a ferencvárosiéra 8,4 milliárd forintot.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.