Minden bizonnyal külföldi edzőt szerződtet az MLSZ a távozó Egervári Sándor helyére, legalábbis ez derült ki Csányi Sándor szerdai sajtótájékoztatójából. Az MLSZ-elnök azt mondta, hogy hét-nyolc név merült fel a szövetségi kapitányi posztra, közülük három-négy olyan van, aki irányított már európai topklubot. Megpróbáljuk felsorolni a választékot.
Várhatóan külföldi edző lesz a magyar labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya – mondta Csányi Sándor a Magyar Labdarúgó Szövetség szerdai sajtótájékoztatóján, amelyen a szövetség elnöke azt mondta, hét-nyolc név van a kalapban, három-négy olyan, aki már vezetett európai topcsapatot, nem látja ugyanis, hogy itthonról ki tudná ellátni ezt a munkát. "Nem akarunk kapkodni, várjuk a javaslatokat. Jól képzett, tapasztalt és kemény edző kell" – mondta.
Kérdés, hogy kik lehetnek ők. Rögtön felmerül Ronald Koeman, a korábbi szövetségi kapitány Erwin Koeman testvére. Őt a másik Koemant is beajánló Popovics Sándor emlegette ésszerű választásként, miután a Feyenoorddal jól szerepelt, ráadásul nemsokára lejár a szerződése. A rotterdamiakon kívül az Ajaxot és a PSV Eindhovent is edzette, tehát a topklub is kipipálva.
Giovanni Trapattoni aztán valóban a legnagyobb csapatokat vezette: Milan, Inter, Juve, Bayern, Benfica. Éppen szabad, az ír szövetség öt év után, ősszel bontott vele szerződést, miután nem sikerült kijutniuk a foci vb-re. Hátha így már olcsóbb.
Paulo Sousa neve már tavaly felvetődött, akkor a Nemzeti Sport helyezte kilátásba esetleges szerződtetését Egervári lebőgése esetére azzal a magyarázattal, hogy Orbán Viktor miniszterelnök úr elismeri Sousa teljesítményét. Egervári nem bőgött le akkor, Sousa pedig úgy tett, mintha a Videotontól New Yorkba szerződne, de közben a Maccabi Tel-Aviv edzője lett és úgy ejtette ki a Győrt a Bajnokok Ligája selejtezőjében.
Bölöni László a legismertebb romániai magyar focista. A fogorvos végzettségű Bölöni játszott Marosvásárhelyen, Bajnokcsapatok Európai Kupáját nyert a bukaresti Steauaval, 108-szor volt román válogatott. Volt már a román válogatott szövetségi kapitánya, edzősködött a Sporting Lisszabonnál, az AS Monacónál, a Standard Liege-ben. Többször felvetődött már, hogy lehetne magyar szövetségi kapitány, de ez eddig nem jött össze.
László Csaba szintén Romániában született. Dolgozott már Magyarországon: vezetőedzője volt az FTC-nek, és Lothar Matthaus segédje a válogatottnál. Volt szövetségi kapitány Ugandában, majd Litvániában is. Most éppen szabad.
A szerb Bora Milutinovicról mindenki tudja, hogy rekorder, hiszen öt válogatottal szerepelt már foci-vb-n, és közülük csak kettő szerepelt a pályaválasztó jogán. A nagy sorozat azonban tíz éve, a kínai válogatott után megszakadt.
Guus Hiddink éppen akkor ment az Anzsi Mahacskalához, amikor Dzsudzsák távozott onnan, pedig előtte ő örült volna az érkezésének. A korábban a Real Madridot is irányító holland most nyáron távozott a dagesztáni klubtól, ám állítólag az ausztrál szövetségi kapitányi posztot kapja majd.
Szabó József ugyan magyar, de a mentalitása nem az. A negyvenszeres szovjet válogatott focista utóbb a Dinamo Kijev edzője, illetve ukrán szövetségi kapitány is lett, ma nyugdíjas, tehát vélhetően ráér.
José Antonio Camacho az "egycsapatos" játékosok egyike: 15 évig játszott a Real Madridban. 81 alkalommal volt spanyol válogatott. Edzőként irányította a többi között az Espanyolt, a Sevillát, kétszer volt a Benficánál, de vezetőedzője volt a Real Madridnak, illetve a spanyol válogatottnak, amellyel 2002-ben a világbajnokság negyeddöntőjéig jutott. Legutóbb a kínai válogatott szövetségi kapitánya volt, megbízása 2013-ban véget ért.
Mezey György. Ő pedig Bognár Györgynek jutott eszébe.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.