Mark Webber, a Red Bull versenyzője ’demoralizálónak’ titulálta azt a KERS-problémát, amely miatt elveszítette a 2. helyet az Indiai Nagydíjon. Problémákkal indokolta az előzetesen vártnál rosszabb eredményt a McLaren két versenyzője, Lewis Hamilton és Jenson Button is.
Ugyan sikerült dobogóra állnia az Indiai Nagydíjon, a 3. helyezést Mark Webber, a Red Bull versenyzője érthető módon inkább kudarcként élte meg. Amíg csapattársa, a címvédő-listavezető Sebastian Vettel zsinórban negyedik győzelmét aratta a Buddh-versenypályán, addig az ausztrálnak keserves harcot kellett vívnia a dobogó legalsó fokának megőrzéséért.
A kenguruföldi versenyzőt az RB8-as versenygép KERS-ének rakoncátlankodása hátráltatta: a hibrid rendszer miatt veszítette el a 2. helyet a Ferrari vb-aspiránsával, Fernando Alonsóval szemben, s emiatt kellett apait-anyait beleadnia a hajrában, hogy Lewis Hamilton rohamosan közeledő McLarenje előtt tudjon maradni.
„A 19-20. kör magasságában kezdődtek a gondok, talán egy picit korábban” – mondta a futam után Webber. „Hol működött, hol nem aztán végleg megadta magát. Emiatt játszadoznom kellett a fékerő-elosztással és ügyeskednem kellett, hogy ne zökkenjek ki a ritmusból és a tempóból. Összeszedettnek kell maradnunk, de rendkívül demoralizáló volt KERS nélkül hajtani, mert ezt így nem igazán lehetett csatának nevezni.”
Webber szerint kulcsmomentum volt, hogy Hamilton a hajrában hibázott: „Szerencsém volt, hogy az 57. körben Lewis rontott. Ez azért volt fontos, mert kezdett egyre inkább lendületbe jönni. Azzal elégedett vagyok, ahogyan vezettem, de több pontot is szerezhettünk volna” – mondta az ausztrál, aki három fordulóval az évad vége előtt javított egy helyet a ponttáblázaton, így jelenleg 167 ponttal, Vetteltől 73 egységnyivel elmaradva a 4. pozícióban állomásozik.
Webber a tabellán épp Hamiltont előzte meg, akinek szintén voltak gondjai a viadalon: a 3. kockából startoló brit agresszív rajtot ígért, ám pont ez nem jött össze neki, ráadásul nem is tudott magyarázattal szolgálni a gyenge indulásra. A 2008-as bajnoknak – aki jövőre már a Mercedes pilótája lesz – a kerékcseréjénél kormányt is kellett cserélnie.
„Nem értem, hogy miért nem sikerült a rajtom. Lemaradtam és a mögöttem induló srácok azonnal letámadtak. Az első körben arra figyeltem, hogy Jenson és én össze ne ütközzünk, aztán megláttam Alonsót a jobb oldali tükörben. Hátulról jött és el is húzott mellettem. Ha jobban rajtoltam volna, az előttem végző srácokkal szerintem akkor sem bírtam volna, mert túl lassú volt az autó, főként az első etapban. Mivel gondok voltak a sebességváltással is, bal helyett jobb kézzel tudtam csak lefelé kapcsolni, ezért a csapat kicserélte a kormányt a boxkiállásnál” – mondta a 4. helyen leintett, előzetesen a győzelemben reménykedő pilóta.
Többet remélt az India Nagydíjtól Jenson Button is, akit csapattársa mögött, az 5. pozícióban intettek le. A brit az élmezőny tagjainál jóval korábban, már a 25. körben kereket cserélt, amit utólag azzal indokolt, hogy általános meghökkenésére a McLaren szinte zabálta az első gumikat.
„A lágyabb keveréken mindkét McLarennek voltak gondjai, nekem viszont különösen, így nem tudtam magam mögött tartani a többieket. Küszködtem az autó hátuljának mozgása miatt. Nem tudom, hogy ez azért volt-e, mert az időmérő után több kör volt az opciós abroncsaimban, az viszont biztos, hogy az autó megette az első gumikat, így az első etap korai fázisában már szinte vásznon autóztam. Rosszul jött ki, mert beragadtam Romain Grosjean mögé, ahol sokat időt veszítettem, így nem maradt esélyem az előttem haladók ellen” – fogalmazott Button, akinek a viadal végére normalizálódott a helyzete, ugyanis az utolsó fordulóban megfutotta a verseny legjobb körét.
A McLaren-tandem tagjai közül Hamilton 165 ponttal a 4., míg Button 141 egységgel az 5 pozícióban állomásozik az egyéni tabellán. Utóbbinak immáron elméleti síkon sincs esélye a bajnoki címre.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.