Sport MTI 2012. július. 19. 11:48

11 magyar érmet jósol a Goldman Sachs

Az amerikai Goldman Sachs elemzőcsoport 11 érmet, köztük négy aranyat jósol a magyar csapatnak a jövő pénteken kezdődő londoni olimpián.

Az elemzés szerint ezzel huszadik helyre kerülne Magyarország az éremtáblázaton, amelynek első három helyére az Egyesült Államokat, Kínát és Oroszországot várják a szakemberek.

A K&H Bank által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közlemény olyan listát is tartalmaz, amely figyelembe veszi az országok népességét. Ebben az összevetésben a 13. pozícióba kerülnének a magyarok, megközelítőleg 1,1 dobogós helyezés jutna egymillió főre. A lakosság számát alapul véve Jamaica (3,75 érem/millió fő) lenne a legeredményesebb Új-Zéland (2,68) és Szlovénia (2,5) előtt. A három hagyományosan eredményes, nagy népességű nemzet ebben a rangsorban lényegesen hátrébb szerepel: az oroszok a 28., az amerikaiak a 34., míg a kínaiak a 44. helyen.

Száz év legemlékezetesebb olimpiai pillanatai - Nagyítás-fotógaléria
MTI

A Goldman Sachs csoport által jósolt 11 magyar érem megegyezik a PwC pénzügyi tanácsadócég előrejelzésével, amely szintén 20. helyre várja a küldöttséget az ötkarikás játékokon. A Magyar Olimpiai Bizottság minimálisan három aranyérmet és összesen tíz dobogós helyet vár, illetve 94 olimpiai pont megszerzését tűzte ki célul Londonban.

párizsi olimpia 2024

Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába

Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.