Fazekas Róbert diszkoszvető egy ügyvédje által közzétett csütörtöki közleményben elismerte, hogy ő volt az az atléta, akinek pozitív eredményt hozott a doppingtesztje. Fazekas nyolc éve az athéni olimpián követett el doppingvétséget, amiért megfosztották aranyérmétől.
A Magyar Atlétikai Szövetség elnökének, Gyulai Miklós múlt hét hétfőn jelezte, hogy egy olimpiai A szintet teljesítő atléta fennakadt egy versenyen kívül elvégzett doppingellenőrzésen. Az A minta vizsgálata során sztanozolol nyomaira bukkantak a szakemberek. A versenyzőt akkor még nem neveztékk meg, ám árulkodó baki volt, hogy Fazekas Róbert neve egy időre lekerült az olimpiára akkreditált sportolók interneten közzétett listájáról.
Fazekas Róbert csütörtöki közleményben elismerte, hogy ő volt az az atléta, akinek pozitív eredményt hozott a doppingtesztje. A nyugat.hu internetes oldalon az is olvasható, hogy a B próba igazolta az eredményt. Ügyvédje szerint a tiltott szerből csak egy csekély mennyiséget találtak Fazekas szervezetében, s álláspontjuk szerint "Fazekas Róbert nem doppingolt, semmilyen tiltott módon nem próbálta a teljesítményét fokozni".
Tiszeker Ágnes, a Magyar Antidopping Csoport (MACS) vezetője megerősítette, hogy a B próba is pozitív eredményt hozott. Innentől kezdve doppingvétségről lehet beszélni, és a MACS mindent elkövet majd annak érdekében, hogy gyorsított eljárásban lezáruljon az ügy, mondta Tiszeker, hozzátéve, ez elsősorban a sportolón múlik, s akár már a jövő héten megtarthatják a fegyelmi tárgyalást.
Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) elnöke múlt kedden jelezte, hogy egy olimpiai A szintet teljesítő atléta fennakadt egy versenyen kívül elvégzett doppingellenőrzésen, s az A minta vizsgálatakor sztanozolol nyomaira bukkantak a szakemberek. Később azt is közölték, hogy a Magyar Olimpiai Bizottság a MASZ egyetértésével nem nevezte Fazekas Róbertet a londoni olimpiára.
A diszkoszvető a 2004-es athéni játékokon aranyérmet nyert, majd doppingvétség miatt utólag megfosztották első helyétől. Eltiltásának lejárta után visszatért, és kijutott a pekingi olimpiára, ott nyolcadik lett, majd a 2010-es Európa-bajnokságon bronzérmet szerzett.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.