Kizárnák az olimpiáról a súlyemelést a szövetség doppingbotránya miatt
A NOB egyik tagja szerint a felfüggesztés lenne a megoldás, amíg tisztázzák a vádakat. Az Aján Tamás vezette szövetség válságtanácskozást tart.
A NOB egyik tagja szerint a felfüggesztés lenne a megoldás, amíg tisztázzák a vádakat. Az Aján Tamás vezette szövetség válságtanácskozást tart.
Az ARD német közszolgálati csatorna Nemzetközi Súlyemelő-szövetségről szóló riportja súlyos vádat fogalmazott meg a Magyar Antidopping Csoporttal szemben is, a kölni doppinglabor pedig DNS-vizsgálatokra hivatkozva állítja, hogy a magyar ellenőröknek manipulált mintákat adtak le a később doppingoláson ért versenyzők. Tiszeker Ágnes, a cég igazgatója tagadta a vádakat, azt viszont nehéz cáfolni, hogy a doppingellenőrzés világszerte kitett a korrupciós kockázatoknak.
A Magyar Antidopping Csoport elnöke szerint valaki segíthetett annak a fiatal sportolónak, akit doppingoláson kaptak. Az ügyben nyomoznak.
Az esetek legalább a fele szándékos volt a szervezet szerint.
Korábban soha ennyit nem regisztráltak, és még nincs vége az évnek.
Egyelőre nem lehet doppingvétségről beszélni, az érintett sportoló kérhet B próbát, és ha az igazolja az A minta eredményét, akkor lehet nyilvánosságra hozni a nevét – ezt nyilatkozta a Magyar Antidopping Csoport vezetője szerda reggel azzal kapcsolatban, hogy pozitív lett kajak-kenuban egy versenyző mintája.
A második olimpiai válogatóversenyen levett minták közül a Magyar Antidopping Csoport keddi értesítés szerint egy minta pozitív lett – közölte a Magyar Kajak-Kenu Szövetség. Az érintett sportoló nevét nem hozták nyilvánosságra.
A doppingellenőr gyanakodjon, ha egy idősebb vagy egy nagyon fiatal sportolónál hirtelen eredményjavulást ér el – mondta Tiszeker Ágnes, a Magyar Antidopping Csoport vezetője a HVG-nek adott interjújában.
Mivel a Béres Gyógyszergyár nem látja igazoltnak ilyen formában a kobalt felvételét a WADA listára, ezért a Magyar Antidopping Csoporttal együttműködve lépéseket kíván tenni annak érdekében, hogy a kobalt státusza a versenysportolók esetében mielőbb tisztázódjon.
Jól kiszámítottnak és kifejezetten manipulatívnak tartja Tiszeker Ágnes, a Magyar Antidopping Csoport (MACS) vezetője azt, hogy Lance Armstrong egy show-műsor keretében vallott hosszú esztendőkön át tartó doppingolásáról.
A Magyar Antidopping Csoport (MACS) vezetője nagyon sajnálja az egész Kővágó-ügyet, mint mondta, ők teljes meggyőződéssel és egyhangúlag mentették fel a diszkoszvetőt a doppingvétség alól, nem látva bizonyítottnak, hogy elkerülte volna az ellenőrzést.
Kővágó Zoltán és a Magyar Antidopping Csoport (MACS) álláspontja szerint tavaly augusztusban a magyar diszkoszvető nem találkozott doppingellenőrökkel, s nem tagadta meg a doppingellenőrzést.