Sporteseményekről egyeztet Brüsszellel a médiahatóság
Az Európai Unióval is egyeztet a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa a televíziós közvetítésekre vonatkozó "kiemelt események" listájáról, vagyis azon események köréről, amelyek igény esetén a társadalom szélesebb közönségéhez is el kell juttatni a televízión keresztül - közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Szóvivői Irodája kedden.
A médiatanács a végleges változat elküldése előtt egy újabb konzultációra hívta az érintetteket a dokumentumról, amelyet először augusztus 11-én bocsátotta nyilvános vitára. "Cél, hogy a magyar siker- és látványsportok a legtöbb hazai néző számára elérhetőek legyenek" - tartalmazza a hatóság közleménye.
Európában országonként kell összeállítani azt a listát, amin olyan események szerepelnek, amelyeket nem "sajátíthat ki" egy-egy kisebb tévécsatorna. A "kiemelt események" között jellemzően megtalálhatóak a nemzeti sikersportágak is: Franciaországban a Tour de France, Ausztriában az alpesi sí világbajnokság, az Egyesült Királyságban a wimbledoni tenisztorna, Magyarországon a vízilabda.
A tervezett hazai listán - amely a médiatanács honlapján olvasható - a népszerű uszodai sportágak mellett például a labdarúgás, kézilabda és az országimázs szempontjából igen jelentős Forma-1 magyar futama is megjelenik.
A minden érintett számára kielégítő lista összeállítása érdekében a "kiemelt eseményekkel" kapcsolatosan soklépcsős véleménycsere zajlott - olvasható az NMHH közleményében. A szakértői egyeztetések mellett a nézők személyesen és levélben is megfogalmazhatták igényeiket. Az egyeztetési folyamatban 18, valamilyen sportágat illetve televíziót képviselő szervezet vett részt aktívan. Köztük voltak olyan jelentős nemzetközi szövetségek, mint a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB), a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA), az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA), a Nemzetközi Úszószövetség (FINA) és az Nemzetközi Jégkorong-szövetség (IIHF).
A véglegesítés előtt a médiatanács kedden újabb konzultációt szervezett az érdekelteknek, hogy az elkészült dokumentum a lehető legtökéletesebb legyen. Ezt követően idén áprilisban indulhat el a hatályba lépéshez szükséges uniós egyeztetési folyamat.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.