Fabio Capello általános megdöbbenésre négy hónappal az ukrán-lengyel rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság előtt távozott az angol labdarúgó-válogatott kispadjáról. Utódját egyelőre még nem nevezték meg, de a futballtörténelemben nem ez az első eset, hogy egy beugrónak kell vezetnie a nemzeti csapatot egy fontos tornán.
Valerij Lobanovszkij 1986-os kinevezése a szovjet válogatott élére az egyik leghíresebb ilyen "villámkinevezés" volt. Az ukrán mester korábban már kétszer is irányította a szovjet válogatottat (1975-76, 1982-83), a mexikói világbajnokság előtt pedig azért nevezték ki újra, mert az együttes arra a Dinamo Kijevre épült, amelynek ő volt a vezetőedzője 1974 óta.
Abból a válogatott csapatból 12 játékos, Vlagyimir Bezsonov, Anatolij Demjanenko, Ivan Jaremcsuk, Pavel Jakovenko, Alekszandr Zavarjov, Oleg Kuznyecov, Andrij Bal, Rácz László, Viktor Csanov (cserekapus), Vagyim Jevtyusenko, és másfél Aranylabdás: Oleg Blohin és az év végén díjazott Igor Bjelanov is a kijevi csapatban játszott akkoriban. A vb első meccsén aztán 6-0-ra legyalulták az egyik fő esélyesnek kikiáltott magyar csapatot, de a legjobb 16 között hosszabbításban kikaptak Belgiumtól.
Elefántcsontpart első afrikai foci-vb-re készülő futballválogatottját a bosnyák Vahid Halihodzic irányította és juttatta ki a tornára, ott a szövetség szerint azonban nem volt rá szükség, helyére egy nagynevű trénert kerestek. Februárban menesztették is, mert az együttes kikapott az Afrika Kupa negyeddöntőjében Algériától, 3-2-re. Utódjául eredetileg Guus Hiddinket szerették volna megszerezni, de nem sikerült, mert a holland maradt inkább orosz nemzeti csapat kispadján.
Elérhető volt viszont az egykori angol szövetségi kapitány, Sven-Göran Eriksson, akit két és fél hónappal a vb előtt, március 28-án trónra is ültettek. Eleféntcsontpart aztán leszerepelt Dél-Afrikában, erős kerettel játszott egy 0-0-s döntetlent Portugáliával, 3-1-es vereséget szenvedett a braziloktól, majd egy 3-0-ás, semmire nem jó győzelmet aratott a csoportutolsó Észak-Korea ellen. Nem jutottak tovább, Eriksson június 25-én lejáró szerződését pedig szép csendben nem hosszabbították meg. A szakember jelenleg munkanélküli.
Egervári Sándort 2009 augusztus 18-án nevezték ki a magyat U20-as futballválogatott élére, ahonnan nem sokkal korábban kirúgták a holland Wilco van Buurent. Mindezt a szeptemberben kezdődő egyiptomi korosztályos világbajnokság előtt, ahol a gyors kapitányváltás ellenére, a várakozásokat felülmúlva bronzérmes lett a magyar csapat. Egervári azóta már a felnőtt válogatottat vezeti, mellyel harmadik helyen végzett az Európa-bajnoki selejtezőcsoportban. Ez nem ért Eb-t, de a vb-selejtezőkön is ő vezeti a csapatot.
A futball világvándora, a szerb Bora Milutinovic 1990-ben Costa Rica labdarúgó-válogatottjának szövetségi kapitánya lett, nem sokkal később pedig máris utazott a nyári olaszországi világbajnokságra. Ott a csapat a vezetésével legyőzte Skóciát (1-0) és Svédországot (2-1), de még úgy is továbbjutott a csoportjából, hogy kikapott Brazíliától (1-0). A meglepetés után viszont a legjobb 16 között a közép-amerikai gárda 4-1-es vereséget szenvedett az utolsó világversenyén induló Csehszlovákiától.
A most 67 éves szakember 1977 óta edzősködik, eddig összesen nyolc ország válogatottját irányította: Mexikót kétszer is, valamint Costa Rica, az Egyesült Államok, Nigéria, Kína, Honduras, Jamaica és Irak nemzeti csapatait. Közülük öttel kijutott az aktuális világbajnokságra: Mexikóval 1986-ban, Costa Ricával 1990-be, az USA-val 1994-ben, Nigériával 1998-ban, Kína 2002-ben. A tréner jelenleg az iraki olimpiai futballcsapatot irányítja.
1993. július 22-én Verebes Józsefet nevezték ki a magyar válogatott élére, aki ekkor a Győr NB I-es labdarúgócsapatának vezetőedzője is volt. Mivel Jenei Imre és Puskás Ferenc irányítása alatt is rosszul szerepelt a nemzeti együttes (nem feltétlenül a szakemberek hibájából), a Magyar Labdarúgó Szövetség úgy gondolta, a Mágus majd felrázza a csapatot. De sajnos senki sem "szaladt bele a késbe", az utolsó két selejtezőn ugyanolyan rosszul szerepeltünk, mint addig: itthon 3-1-re kikaptunk az oroszoktól, és egy sovány egygólos vereséget sikerült kiizzadni Luxemburg ellen. Az Eb-selejtezőket már Mészöly Kálmánnal kezdte az együttes.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.