Sport hvg.hu 2012. február. 07. 18:20

Raikkonen beköszönt

A két év szünet után visszatérő finn világbajnoké volt az idei szezon első tesztnapjának legjobb eredménye. Ha Kimi Raikkonen eredményéből messze menő következtetéseket nem is lehet levonni - hiszen a csapatok főként az autók különböző beállításaival dolgoztak -, az eredmény arra azért elegendő bizonyítékként szolgláhat, hogy mind a Lotus csapat által épített F1-es versenyautó, mind a csapat első számú pilótája jól érezte magát a jerezi pályán.

A nap folyamán 75 kört teljesítő Raikkonen (akinek egyik gyors körös videója azonnal felkerült a Youtube-ra) 1:19.670-os körideje még délelőtt született, amihez hasonlót csak a Force Indiát hajtó Di Resta (101 kör) tudott hajtani, az ideje 1:19.772 volt.

Az olyan nagymenők - már ha ennek a különbségtételnek van értelme egyáltalán egy olyan mezőnyben, ahol hat világbajnok is nevezett az idén - mint Webber (1:20.496), Scumacher (1:20.794), Button (1:21.530) vagy Massa (1:22.815) jelentősen elmaradtak a Lotus idejétől, de az is valószínű, hogy a csapatok csak a saját programjaikat futották, és egyelőre nem mutattak meg mindent.  Az első tesztnapok egyébként is, rendre arról szólnak, hogy az új konstrukcióban rejlő lehetőségeket és határokat keresik a csapatok, és inkább a sok futott kilométert részesítik előnyben egy-egy jobb köridő hajhászása helyett.

A Lotus ma orrhosszal a többiek előtt járt
Lotus F1 Team
Az első nap sem telt el piros zászló nélkül: a sauberes Kobajasi, és a Toro Rossot hajtó Daniel Ricciardo alatt is megállt a versenygép. Mindkettőjüknek kisebb mechanikai problémája adódott, és csak biztonsági okból "parkoltak le" a pálya célegyenesének oldalában. Meglepő módon, a Mercedes - melynek a 2012-es versenyévadra épített autója még nem készült el - egy tavalyi konstrukcióval küldte pályára Schumachert.
párizsi olimpia 2024
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.