A Kemény-éra két Eb-aranyat hozott eddig vízilabda válogatottunknak, de a második is már 13 évvel ezelőtt született. A firenzei győzőkből mára hárman maradtak a csapatban. Az idei Európa-bajnokságot inkább az olimpia főpróbájának tartják, de a mieinket a harmadik kontinensarany is motiválja. Kásás visszatér, Hárai bizonyíthat, Szívós végre odaérhet - bemutatjuk a tizenhármas keretet.
Baksa László – Világversenyen most játszhat először a magyar válogatottal, hiába, nagy a konkurencia a posztján. A felkészülés során sokat védett, nem volt meglepetés, hogy a keret tagja lett, Szegeden bőven szerzett már tapasztalatot nemzetközi meccseken. Kemény általában jól dönt kapuskérdésben, tornák előtt, meccsek közben egyaránt. Most is bejöhet.
Szécsi Zoltán – a kapuslegenda Sydneyben csereként jött az elődöntőben, nyerő ember lett. Athénban már vezér, nemcsak védéseivel, de jókor jött ordibálásával is összeszedte a csapatot a döntőben. Minden bravúrra képes, amit a póló feltalálása óta bemutattak. Az elmúlt években sérülések hátráltatták, de még mindig képes meccseket nyerni a csapatnak.
Biros Péter – kézilabdázóból lett pólós, 99 óta nincs edző a világon, aki ne készülne belőle is. Ha jó napja van, egymaga megold mindent elöl. Volt már a világ legjobbja, gólkirály Európa-bajnokságon és nemzetközi kupában, egyéni szinten is mindent megnyert tehát. Örülünk, hogy átnyergelt a pólóra.
Hárai Balázs – a magyar vízilabda nagy center-ígérete. Junior világbajnok, abból a csapatból az egyik legtöbbre tartott játékos. 24 évesen már van rutinja, de szükség is lesz rá, mert centerben például Molnár Tamást kellene pótolnia. Ebben sérülése akadályozta a felkészülés hajrájában, a teljes visszatérésre az Eb második felében talán sor kerül. Nagyon kellene.
Hosnyánszky Norbert – azok közé tartozott, akiktől kimondva várta a kapitány Peking előtt, hogy olimpiai újoncként felnőnek az akkor még kétszeres bajnok ikonok mellé, sőt, át is veszik tőlük a teher egy részét. A távolról pazarul tüzelő egri ennek megfelelt, mára alapember a válogatottban. A lövőerő mellett a technikája is magyaros, a Partizan ellen decemberben az év gólját lőtte svédcsavarral.
Katonás Gergely – már nem fiatal, de nagyon sikeréhes, nyolc év után tért vissza a válogatott keretébe. Egy Világ Kupa-ezüst az összes érme a nemzeti csapattal, aligha kell motiválni. Elsősorban védekezésben lehet hasznos, több poszton bevethető, tenger rutinja van, megfordult külföldön, itthon is több klubban. Kemény Dénest meggyőzni, hogy ennyi év után számoljon vele ismét, már önmagában komoly bravúr.
Kásás Tamás – elöl minimum egy góllal több, hátul eggyel kevesebb – ezt mondták róla a szakemberek visszatérése kapcsán. Felesleges lett volna hosszabban méltatni a világ valaha volt legjobbját. Ha fel van töltődve, nincs ellenfele, tartják róla, és épp azért mondta le a válogatottságot Peking után, hogy feltöltődjön. Mostanra hiányzott neki a csapat, a tét. Még mindig ő a világ egyik legjobbja: a fizikum változik, de az intelligencia nem.
Kiss Gergely – az őserő zseni, a balkezesek legnagyobbika. Fénykorában több meccset végig tudott játszani megállás nélkül, mindhárom olimpiai döntőben gólt lőtt. Neki is volt egy kis szünete a válogatottban, alázata a visszatérés óta ugyanakkora, mint bármikor előtte. Kilenc évesen elhatározta, hogy olimpiai bajnok vízilabdázó lesz, most négyszeres olimpiai bajnok akar lenni.
Madaras Norbert – egy újabb balkezes fenomén. 2003-ban a vb-döntőben igazolta, hogy nem hatalmas tehetség, hanem már befutott sztár. Lehetetlen szögből is képes gólt lőni, kulcsfigura támadásban, kétszeres olimpiai bajnok. A póló Real Madridjának tartott olasz Recco alapembere.
Steinmetz Ádám – nála erősebb csak a természet tudott lenni: az ellenfelek nem bírtak vele, a sérülések sajnos sokszor. De így is olimpiai bajnok és fantasztikus akaratereje a sokadik sérülés/műtét után is visszahozta. Centerben maga a tekintély, aki sosem fogta vissza magát, rutinja a poszton rengeteget számít.
Szivós Márton - a leghíresebb magyar pólós dinasztia legpechesebb tagja, ami a válogatottat illeti: két olimpia előtt maradt ki utolsó pillanatban a keretből. Motivációja, hogy apjához és nagypapájához hasonlóan olimpiai bajnok legyen, nyilván rendkívüli, több poszton is bevethető, a Dominóban már sokszor bizonyította, hogy vezér tud lenni nehéz körülmények között is.
Varga Dániel – a füstölgő bombák és a finom passzok egyformán jól mennek és jól állnak neki. A Kásás-féle generáció utáni korosztály legtöbbet emlegetett klasszisa, aki ennek megfelelően hozzászokott a nagy elvárásokhoz. Művészi szinten kezeli a vízilabdát és az ecsetet, sármosan nyugodt tud maradni forró pillanatokban is. Olimpiai aranya már van, Eb-aranya még nincs.
Varga Dénes – Dani öccse, Dumi, aki a kistesó szerepéből már rég kilépett. Egészen kiemelkedő klasszisa volt korosztályának, junior világversenyeken a legélesebb szituációkban tudott extra őrült megoldásokat bemutatni. Ahogy Pekingben, az olimpiai döntőben is. Azt mondják a szakemberek, a magyaros vízilabda igazi művészi erényei ott vannak a kisujjában, megspékelve nem kevés szemtelenséggel.
Kubatov Gábor: Egy afrikai országnál, meg ilyen helyeknél nyilván jobban élünk
Újévi köszöntőt tartott a Fradi elnöke, amelyben elmondta, “méregetjük, hogy az embereket mi érdekli, és a magyar embereket a futball érdekli”, valamint azt is elárulta, hogy Pascal Jansent félmilliárd forintért vásárolták ki a klubtól.