2011. augusztus. 27. 20:19 MTI Utolsó frissítés: 2011. augusztus. 27. 20:21 Sport

Döntetlent hozott a magyar-szovjet gálamérkőzés

Barátságos 5-5-ös döntetlennel végződött Telkiben, az első FociFesztivál keretében megrendezett gálamérkőzés, amelyen az 1986-os magyar és szovjet labdarúgó-válogatott játékosai csaptak újra össze.

"Ne az irapuatói 0-6-ot ünnepeljük, hanem az 1983 és 1986 között szép sikereket elért magyar válogatottra emlékezzünk, amely többek között olyan csapatokat győzött le, mint Hollandia, Németország és Brazília" – ez volt a mottója a mexikói világbajnoki összecsapás 25 éves évfordulójára megtartott magyar-szovjet gálamérkőzésnek.

Az iram természetesen nem emlékeztetett a negyedszázaddal ezelőtti meccsre, ám a két együttes szerelése és a meccs kezdete egyértelműen 1986-ot idézte. Akárcsak egykor Irapuatóban, úgy ezúttal is mindössze két percet kellett várni az első szovjet gólra. Ezúttal azonban nem Jakovenko, hanem Belanov szerzett vezetést a vendégeknek. Az akkori szovjet henger a szurkolók nagy örömére most elmaradt, Détári Lajos és Bognár György pedig több ízben legszebb napjaikra emlékeztető megoldásokat mutatott be. Bár a magyar csapat egyszer sem vezetett, a hajrában 5-5-ös döntetlenre mentette a meccset. A két együttesből a két legnagyobb név, Belanov, illetve Détári emelkedett ki, mindketten háromszor találtak a hálóba.

A találkozón az 1986-os magyar vb-keretből 12-en, a szovjetből kilencen léptek pályára.
 
Az ex-szovjet játékosok véleményét a magyarországi meghívással kapcsolatban Alekszandr Bubnov fogalmazta meg a legfrappánsabban: "le vagyunk nyűgözve attól, hogy a magyarok szembe mernek nézni a múltjukkal, s ebben van futballjuk felemelkedésének záloga".

Az előmérkőzésen az 1996-os magyar olimpiai együttes mérkőzött meg a Fesztivál-válogatottal. A találkozó az ötkarikás csapat 4-3-as győzelmével zárult.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.