Wimledonban pontosan harminc éve, 1981. június 22-én üvöltözött a meccsbíróval John McEnroe . Az "Ezt nem gondolhatja komolyan!" azóta szállóigévé vált.
Az 1981-es wimbledoni nyílt teniszbajnokság első köre máris nem várt izgalmakat hozott, a két amerikai, John McEnroe és Tom Gullikson összecsapásán. A bírókat már korábban is sokszor kritizáló McEnroe szokása szerint összetört két teniszütőt (de nem ám úgy, hogy simán földhöz vágta, hanem látványosabban, akkurátusan lefogta a két végét és rálépett), a meccs legemlékezetesebb pillanatai mégsem ezek voltak.
Ugyanis 1-1-nél a játékos annyira elégedetlen volt a mérkőzésvezető egyik döntésével, hogy hangosan, az egész teniszcsarnok előtt azt üvöltötte Edward Jamesnek: "Ezt nem gondolhatja komolyan!" (You cannot be serious!) Az alapvonal felé bandukolva még hozzátette, hogy szerinte a bíró a világ szégyene, és rajta kívül mindenki látta a stadionban, hogy a labda a vonalon volt.
Ellenfele, Gullikson a meccs után erősen kifogásolta honfitársa viselkedését, mondván, McEnroe a bíró mellett neki is többször beszólt, az ilyesminek pedig nincs helye a teniszpályán. "Mindenki tart az ilyen fickóktól. Meg kell találni a módját, hogy ők is beálljanak a sorba, mert ha ezt például a világranglista 120. helyezettje csinálta volna, biztosan kizárják."
McEnroe 7:6, 7:5, 6:3-ra megnyerte a meccset, de 1500 dollárra büntették, és majdnem kizárták a versenyből. Végül maradhatott, és meg is nyerte a 1981-es wimbledoni tenisztornát, mondata pedig azóta szállóigévé vált. A most 52 éves egykori teniszcsillag kitörései híresek voltak, egyetlen riválisa ellen nem veszítette el sosem a fejét, Björn Borg ellen, akit a bulvársajtó higgadtsága miatt "jégembernek" nevezett el. Pedig tizennégyszer játszottak egymással.
Legutóbb a 2009-es US Openen a szerb Novak Djokovic parodizálta el a híres McEnroe-jelenetet. Az érintett kommentátorként ott ült a nézőtéren, és válaszolt a tréfás kihívásra.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.