Sport hvg.hu 2010. június. 02. 16:00

A Roland Garros után Nadal ülhet Federer trónjára

Roger Federer udvarias mosollyal és lakonikus nyugalommal hagyta el a Philippe Chatrier teniszpályát tegnap, miután a Roland Garros negyeddöntőjében a svéd Robin Söderling négy szettben búcsúztatta.

Bár nem sikerült megvédenie a címét, a 28 éves Federer láthatóan jóllakott, hiszen már mindent megnyert. Tavaly még a mumusának számító francia nyílt teniszbajnokságot is, ahonnan idén a negyeddöntőben éppen az a Robin Söderling búcsúztatta, akit a tavalyi fináléban három szettben ugyanitt Párizsban legyőzött.

Hat éve először történt meg, hogy a 16-szorors Grand Slam-győztes svájci nem jutott be egy GS-torna elődöntőjébe. „Egyszer mindennek vége szakad – nyilatkozta Federer, aki láthatóan nem volt elkeseredve a vereség miatt. – Az ember reméli, hogy ez a pont sosem jön el, de sajnos eljön. Nagyszerű sorozat volt. Viszont még mindig versenyben vagyok és vezetem a leghosszabb nyolcaddöntő-sorozatot a Grand Slam-eken! – tette hozzá kissé kényszeredett humorral.

A nagy sorozat előtt Federer utolsó veresége 2004-ben volt, akkor a háromszoros Grand Slam-győztes brazil Gustavo Kuertentől kapott ki a Roland Garros harmadik körében. Ha idén Rafael Nadal megnyeri a párizsi tornát, akkor átveszi a világelsőséget Federertől. Jelenleg a svájci 10030 ponttal áll az ATP világranglista élén, míg a spanyol 6880-nal követi őt.

Roger Federernek a tavalyi győzelmével megszerzett 2000 pontjából csak 360-et sikerült megmentenie az idei negyeddöntőbe jutással. Azaz 1640 pontot veszít, így csak 8390 marad neki. Ha Nadal győz, ezúttal ő kap 2000 ATP-pontot, így 8880 ponttal újra a világranglista élére kerülhet. Mivel egy elődöntőért 1200 pont jár, csak Nadal végső győzelme esetén kerül sor trónfosztásra.

Roger Federer
AP
párizsi olimpia 2024
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.