Sorozatban a hatodik foci vb-t rendezik magyarok nélkül
Szerdán játszották az utolsó pótselejtezőt a világbajnoki selejtezősorozatban, és Uruguay győzelmével és feliratkozásával lezárult a lista, kialakult a 2010-es dél-afrikai labdarúgó világbajnokság mezőnye. Mi sorozatban hatodszor nézzük itthonról.
Érdekességei ennek a selejtezősorozatnak is voltak, és lett majdnem meglepetése is, hiszen a Diego Maradona vezette argentin nemzeti válogatott sokáig váratta szurkolói a kijutással. Hosszabb ideig, mint eddig bármikor. Az ezredforduló óta fokozatosan ellaposodó francia válogatott is csak az utolsó pillanatban vívta ki a kvalifikációt, ráadásul egy kezezés után született meg a továbbjutást jelentő gól. Thierry Henry el is ismerte, hogy rossz végtaggal ért labdához, de a szándékosságot tagadta.
A szlovének kijutása is meglepetésnek hat, hiszen a közvélemény és a szakma inkább a Guus Hiddink irányította orosz válogatottat tartotta esélyesebbnek. Az oroszok 2-1-es moszkvai győzelme már jelezte, hogy ez a meccs nem lefutott, hazai pályán pedig már a szerencse is a szlovének mellé állt. A győzelem érdekessége, hogy Borut Pahor miniszterelnök a meccs után az öltözőben – ígéretéhet híven – lepucolta a játékosok cipőit.
Erwin Koeman (jobbra): az eredmény reális © Stiller Ákos |
Nem legyünk azonban igazságtalanok sem a magyar nemzeti válogatottal, sem annak kapitányával, a holland Erwin Koemannal szemben. A józan hangok már az utolsó nagy nekifutás előtt mondták, hogy Svédország és Portugália legyőzése a bravúr kategóriába tartozik. Ezt még a Málta elleni győzelmen is fellelkesedni képes magyar szurkolóseregnek is tudnia kell. Koeman pedig nem ígért semmi. Ő nem mondta azt, hogy legyőzzük ezeket a csapatokat, amelyek egyébként a világ elitjébe tartoznak.
Összességében nem szerepeltünk olyan rosszul a selejtező-sorozatban, hogy most búsulnunk kelljen az eredmény miatt. Nem Koeman távozásával kellene foglalkoznunk, még ha a politika (legalábbis egy konkrét politikus) kicsit visszatetsző módon bele is ártotta magát a kérdésbe, mintha bármi köze is volna hozzá. A magyar válogatott belgiumi teljesítménye ugyan az ezredforduló magyar válogatottjait idézte, de tagadhatatlan, hogy Koeman érkezése jó hatással volt a válogatottra és a játékosokra.
Szerencsére arra még nincs szükség, hogy a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) úgy tegyen, mint a guineai sportminiszter, aki a rossz eredményekre hivatkozva egyszerűen mindenkitt kirúgott a nemzeti csapatból, edzőstül, játékostul. Az ok: gyenge eredmények és a fegyelem hiánya. Mi itt azért még nem tartunk.
A 2010-ES LABDARÚGÓ VILKÁGBAJNOKSÁGON RÉSZTVEVŐ CSAPATOK |
AFRIKA (5+1 kvóta): Dél-afrikai Köztársaság (a rendező jogán), Elefántcsontpart, Ghána, Nigéria, Kamerun, Algéria ÁZSIA (4): Ausztrália, Japán, Koreai Köztársaság, Koreai NDK DÉL-AMERIKA (5): Brazília, Chile, Paraguay, Argentína, Uruguay EURÓPA (13): Anglia, Dánia, Hollandia, Németország, Olaszország (egyben címvédő), Spanyolország, Svájc Szerbia, Szlovákia, Görögország, Portugália, Szlovénia, Franciaország ÉSZAK- ÉS KÖZÉP-AMERIKA (CONCACAF, 3): Mexikó, Egyesült Államok, Honduras ÓCEÁNIA (1): Új-Zéland |
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.