2009. június. 20. 17:25 MTI Utolsó frissítés: 2009. június. 20. 19:14 Sport

Atlétika: Pars és Petráhn győzött

Pars Krisztián a férfi kalapácsvetést, Petráhn Barbara pedig a női 400 métert nyerte meg az atlétikai csapat-Európa-bajnokság második vonalának számító I. osztály küzdelmeinek nyitó napján, a norvégiai Bergenben.

A viadal honlapja szerint az idén eddig veretlen olimpiai ezüstérmes dobónak ezúttal 77,78 méter is elég volt a sikerhez, melynek értékét növeli, hogy újra legyőzte a pekingi bajnok szlovén Primoz Kozmust. A zalaegerszegi Petráhn remekül futott kedvenc távján, s idei legjobbjával, 52.94 mp-cel győzött, s szerzett a magyar válogatott számára 12 pontot. Az első napon Kürthy Lajos (19,61 m) súlylökésben második lett, Papp Krisztina pedig női 3000 méteren harmadik (9:10.46 p).
   
A hétvégén zajlanak a csapat Eb mind a négy osztályának küzdelmei, melyek közül a bergeni viadalon a legjobbak versengésének számító Szuperligába jutás a cél. Az eddig Európa Kupa néven rendezett kontinentális csapatverseny egyik újítása, hogy a férfi és női verseny együtt kerül értékelésre. A szabályokon is változtatott a kontinentális szövetség, ugyanis a futószámokban nincs lehetőség hibás rajtra, magas- és rúdugrásban pedig a negyedik rontás után be kell fejezni a viadalt. A többi ügyességi számban az első két sorozat után a legjobb hat kap egy harmadik kísérletre is lehetőséget, majd a legjobb négy még egyre. 3000 és 5000 méteren, valamint 3000 m akadályon 3-3 futót kiállítanak az utolsó körök előtt. Az I. osztályból három válogatott jut fel a legjobbak közé, a Szuperligába, kettő kiesik a II. osztályba. Bergenben Magyarország mellett Fehéroroszország, Szlovénia, Románia, Törökország, Belgium, Hollandia, Finnország, Észtország, Svájc, Szerbia és Norvégia legjobbjai küzdenek meg a helyezésekért.


    
 
 
 

 

    

párizsi olimpia 2024
hvg360 Farkas Zoltán 2024. december. 04. 09:30

Egy megatárca veszélyei, avagy Matolcsy György diadalai az első Nemzetgazdasági Minisztérium élén

Unortodoxia bármi áron: ez jellemezte a 2010-es évek elején felálló első gazdasági csúcsminisztériumot. Most, hogy a Pénzügyminisztérium és a Nemzetgazdasági Minisztérium újbóli tervezett összevonásával visszatérhet ez a struktúra a kormányba, felidézzük Matolcsy György miniszteri tevékenységének csúcspontjait a IMF-fel vívott háborútól a magánnyugdíjpénztárak beszántásáig.