2008. október. 21. 13:05 hvg.hu Utolsó frissítés: 2008. október. 21. 12:58 Sport

Drogba: „Bárcsak bemostam volna egyet Vidicsnek…”

Didier Drogba, a Chelsea elefántcsontparti támadója nemrég megjelent önéletrajzi könyvében azt írta: kiállítása előtt bárcsak bemosott volna egyet Nemanja Vidicsnek, a Manchester United védőjének májusban, a Bajnokok Ligája döntőjén.


"Tele voltam elszántsággal és dühvel"
© AP
Szóvivője szerint az angol labdarúgó szövetség is vizsgálódik az ügyben, mert szerinte Drogba ezzel a kijelentésével szégyent hozott az egész fináléra és az angol csapatokra. Az eredeti írás a következőképpen hangzik: „Később láttam a meccset videón is azt gondolom, hogy nem kellet volna kiállítani három perccel a mérkőzés vége előtt. Ha megütöttem volna (ti. Vidicset, Drogba ugyanis vele szabálytalankodott az ominózus esetben), akkor megérteném. Most már azt gondolom, bárcsak bemostam volna neki egyet.”

Az FA történetében nem ez az első eset, hogy a szervezet egy önéletrajzi könyv miatt kezd vizsgálódni. 2002-ben Roy Keane-t öt meccsre tiltotta el és 150 ezer font befizetésére kötelezte, mert a játékos azt írta, hogy szándékosan és előre megfontoltan okozott súlyos sérülést Alf-Inge Haalandnak, a Leeds United norvég védőjének. Keane nemes egyszerűséggel beismerte, hogy az akciót bosszúból tervelte ki, mert a játékos megvádolta őt, hogy három évvel korábban sérülést színlelt, amikor elszakadt a térdszalagja.

A finálét követően sokan vádoltál Drogbát a vereségért, mert kiállításának köszönhetően kimaradt a büntetőrúgásból, amit a Chelsea el is veszített. A támadó többször is elnézést kért mindenkitől döntőbeli halványabb szerepléséért.

hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 15. 14:45

Technostressz, kiégés, home office – áldjuk vagy átkozzuk a Covidot azért, amivé a munkahelyek váltak?

Az öt éve kitört járvány társadalmi, gazdasági hatásai jóval távolabb mutatnak, mint gondoltuk. A HVG új sorozatában ezt járjuk körbe különböző aspektusokból; ebben a cikkünkben arról lesz szó, hogy miként zajlott a kényszerűnek tűnő digitális átalakulás, amely nemcsak a munkaerőpiacra, a cégekre volt súlyos hatással, hanem a mentális állapotunkra is. Miért nem teljesen egyértelmű még ma sem a home office megítélése, hogyan változtak meg az elvárt vezetői és munkavállalói kompetenciák, és mi az a VUCA/BANI-világ, amelyben élünk? Szakértőket kérdeztünk.