2008. július. 25. 08:08 MTI Utolsó frissítés: 2008. július. 25. 08:12 Sport

Megrohamozták a kasszákat Kínában

Több ezer ember rohamozta meg reggel az olimpiai sportesemények helyszínei mellett felállított jegyárusító pontokat. A pekingi helyszínekre szóló belépőkért sokan már szerda este óta sorban álltak. Állítólag a jegyüzéreknek nincs esélyük.

Az utolsó olimpiai jegyeket Kína-szerte összesen 18 jegyirodában helyi idő szerint péntek reggel 9 órától kezdték árusítani. Összesen 820 000 ezer belépő vár még gazdára, 250 000 pekingi versenyekre, a maradék pedig a Sanghajban, Senjangban, Tiencsinben és Csinhuangtaóban megrendezésre kerülő labdarúgó-mérkőzésekre szól.

A szervezők szerint szinte mind a 28 sportágra van még belépő, azonban a Nemzeti Stadionba (Madárfészek) és a Nemzeti Uszodaközpontba (Vízkocka) szóló tiketteket csak a stadion közelében lévő jegyárusító központban lehet megvenni, ahol az előrejelzések szerint péntektők vasárnapig mintegy 30 ezer belépőt értékesítenek.

Pekingben a jegyhiánytól tartva sokan már szerdán a központi jegyiroda elé táboroztak, az igazi roham csütörtök délután kezdődött, péntek reggelre pedig olyan sokan gyűltek össze, hogy a várakozó tömeg miatt a pénztárak előtti főutat is le kellett zárni.

A közel két napja sátrakkal, hálózsákokkal és megfelelő mennyiségű ivóvízzel felpakolt sorban állók cseppet sem bánják a megpróbáltatást.

A jegyüzérkedés visszaszorítására minden vásárló sporteseményenként legfeljebb csak két jegyet vehet. A péntek reggeli roham ellenére sokan már a pénztártól való távozás után továbbadták jegyeiket, egy 100 jüanos (2166 forintos) belépő például 250 jüanért (5400 forintért) cserélt gazdát.

A pekingi olimpiára összesen 6,8 millió tikettet hoztak forgalomba, ezeknek közel 75 százalékát a helyi közönségnek tartották meg.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Mátraházi Zsuzsa 2025. január. 10. 19:30

Sabján Adrienn kajatortacukrász: „Olyasmit nem vállalok el, amit jobb, ha nem látnak a hűtőbe bekukucskáló gyermekeim”

Jól fizető szakmából piaci szempontból a legrosszabbkor váltott, mégis sikerre vitte vállalkozását. Furcsán indult, de a hermelintorta sem fogott ki rajta. Megküzdött „véres” feladattal is, de nemet mondott a szülést ábrázoló tortára. Elárulja, hogy már nem igazán szereti az édességet, de persze mindent megkóstol, amit készít, és a versenytársak termékeit is elemeznie kell. HVG-portré.