Csapatsportok Csurka Gergely (London) 2012. július. 31. 15:07

És még mindig nem…

Második mérkőzését is elvesztette a címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott a londoni olimpián, Kemény Dénes csapata Montenegrótól kapott ki egy góllal.

„Azért ez már ég és föld volt. Annyi szívet raktunk bele... Erre már lehet építeni” – mondja Kásás Tamás, és látom rajta, hogy komolyan gondolja. Mindig lehet tudni, hogy akkor ez egy odavetett szöveg, jobb híján, kicsit magát is vigasztalva mintegy, vagy őszintén, átéléléssel jönnek a szavak.

Azzal jöttek. Így mindjárt jobb. De tényleg.

MTI / Kovács Tamás

Persze neki lehet keseredni, mert mindig sikerül valami olyasmit hozni, amire elmondható, nahát ilyen még nem volt a Kemény-érában, most például, hogy egymás után két olimpiai mérkőzést veszítünk el (ez utoljára 1996-ban fordult elő, az atlantai játékokon, elődöntő-bronzmeccs). Az előző három olimpán akadt összesen kettő (Sydney, horvátok és jugók, még a csoportban).

Mindegy, kinőttek már a srácok abból, hogy látványosan összezuhanjanak. Nem fognak, ez egyértelmű – megint más kérdés, hogy valami nagyon pici még hiányzik. Még kifelé pattannak a labdák a kapufáról, míg a riválisé a blokkról a lécre megy, és onnan a hálóba, kritikus szituációban. Meg aztán nem minden játékhelyzetben jönnek a legjobb megoldások, és néhány, önmagunkhoz méltatlan elpasszolt labda is sötétíti az összképet.

MTI / Kovács Tamás

„Alighanem a koncentráció” – mondja Kemény Dénes, amikor arról beszélünk, hogy azért a szerbek elleni meccshez képest a javulás kézzelfogható, ám valami pici még hiányzik. Kemény szerint szét kell nézni majd a mezőnyben, ki tud tíz gólt lőni ezeknek a csapatoknak – azaz egyértelműen vannak pozitívumok, támadásban nincs akkora nyüglődés, még az emberfórok megjátszása sem jelentett akkora problémát, holott ha valamivel, általában ezzel buktunk a szerbek és montenegróiak ellen.
Mindazonáltal ez aligha igazi vigasz, hiszen még mindig túl sok gólt kapunk. Most annyi volt a különbség, hogy többet is rendkívül oktondi, mezőnyben begyűjtőtt kiállításokból kaptunk, ezek tényleg ajándékok, pláne, hogy Szécsi Zoli még nincs olimpiai formában, Nagy Viktornak meg szerencséje sem volt a védőkézről bepattanó labdával.

Mindegy, menni kell tovább, most jön két önbizalom-gyűjtő parti a románok és a britek ellen, aztán az utolsó nap már látni fogjuk, mennyire lesz kritikus az amerikaiak elleni záróparti a csoportban, bár mi egyébként sem vagyunk olyanok, akik mérlegelve mennek neki bármelyik partinak, a negyeddöntő meg bárki ellen kőkemény kihívás lesz.

MTI / Kovács Tamás

Csak nem szeretnénk több olyan mondatot hallani Kemény Dénestől, mint most: „Az a baj, hogy ez simán meglehetett volna.”

MTI / Kollányi Péter

Még egy mondat a lányokról: bár 14-13-as vereséggel indítottak az amerikaiak ellen, amit mutattak, az egészen parádés volt, hiszen a világ legjobb csapatával voltak végig partiban – kevés gárda képes így kitömni Betsy Armstrongot, aki jelenleg a No. 1. kapusnak számít női vízilabdában. Merész András pont ennek kapcsán érzékeltette, hogy jó állapotban vannak a lányok: „Mivel sikerült elég sok gólt lőnünk távolról, az az érzésem, ez mutatja a legjobban, hogy fizikálisan és mentálisan is készek vagyunk az olimpiára: ahhoz ugyanis erő kell, hogy ennek a kapusnak nyolcról lőjél gólokat, és persze bátorság, hogy elvállald a lövést.”

párizsi olimpia 2024
Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.