Korábban a vérző sebeket csak primitív módszerekkel tudták ellátni: az Iliász szerint Akhilleusz cickafarkkal...
Korábban a vérző sebeket csak primitív módszerekkel tudták ellátni: az Iliász szerint Akhilleusz cickafarkkal állította el társai sebének vérzését, ami jóval kíméletesebb módszer volt, mint a középkorban alkalmazott trágya-ecet-penész kúra. Az 1836-ban született német gyógyszerész találmánya így milliók életét könnyítette meg. A "guttapercha alapra felkent tapasz" alapszövete vízhatlan, gumihoz hasonló anyag volt, amelyre kaucsukból és gyantából álló masszát kentek.
A cég 1901-ben dobta piacra a továbbfejlesztett fehér tapaszt, a Leukoplastot. A cinkoxid alapú, bőrbarát szalag hideg állapotban is szilárdan és tartósan tapadt, nem sértette a bőrt, így Beiersdorf első, világsikert arató terméke lett. 1922-ben került a patikákba a Hansaplast sebtapasz, amely már gézréteget is tartalmazott, így forradalmasította a nyílt sebek kezelését. A Beiersdorf cég folyamatosan fejlesztette termékét, így került sor az elasztikus, a vízálló, a gyermekek számára készült tapaszok kidolgozására. Az eredmény: a márka Németországban és a világ további 21 országában piacvezető.
A vállalat tapaszai mára rendkívül széles választékskálán jelennek meg: pöttyöstől a csíkosig, testszínűtől a rózsaszínig, a Mickey egerestől a Harry Potteresig mindenféle kapható belőle. Bár a szkeptikusok szerint igazából csak kétféle sebtapasz létezik: amelyik nem akar megragadni, és amelyik nem képes lejönni...