Shake life-style.hu 2011. szeptember. 15. 11:14

Tányérkérdés: te melyikből leveseznél?

Mutatunk három, találékony agyakból kipattant tányérkészletet, de csak egy maradhat közülük.

 

Mutatunk három, találékony agyakból kipattant tányérkészletet, de csak egy maradhat közülük. A kérdés: melyik legyen az?

1. City Plates
Van ugye az a problémakör, amikor a család valamely tagja fogja magát, és nem csak az ételre összpontosít étkezés közben, hanem mondjuk a terebélyes napilapra, ami a fél asztalt beborítja, esetleg intelligenstelefonját ujjbegyezi éppen, vagy bármi mást, amivel extra ingerületet kelthet magának. Nos, ami a dohányosoknak a nikotintapasz, az lehet ez a kreatív tányérszéria az ilyen impulzuskeresőknek - kár, hogy egyben közel ugyanannyira hatékony is, mert ideig-óráig segít csak: a leegyszerűsített városképeket el lehet nézegetni a brokkolikrémleves szürcsölgetése közben, de harmadszorra már unalmas, hatodszorra pedig kifejezetten a memóriába ég Chicago, New York vagy Róma belvárosának rajzolata.

2. Crown Dishes
Ebből
akár még viccet is lehet csinálni, ha azt mondjuk, hogy most királyi lakomára kerül sor, és belecuppantjuk a koronás tányérba a tojásoslecsót - nem hátrány persze, ha partnerünknek van humorérzéke. A Crown Dishes koronát formázó táljai egyszerre emlékeztetnek egy megmerevedett vízplaccsanásra, egy olvadozó söröskupakra és arra, hogy a glam-giccs örökérvényű.

3. Real Vinyl Bowl
Ma már adtunk egy pofont a WAMPnak, nem akarunk még egyet azzal, hogy pellengérre állítjuk a bakelitből készült faliórákat is, inkább újabb ötletekre irányítjuk a figyelmet, mondjuk erre itt. A viniles tányér mégiscsak kézzelfoghatóbb, nassolhatunk belőle zeneelméleti kérdések feszegetése közepette, és még egyfajta átkötésre is vetemedhetünk, már ami a klasszikus lemezboltos turkálást és az édességhalomban való matatást illeti.

Napi tányérajánlatunkról ennyit, a döntés a Ti kezetekben van: melyiket fogadnátok be az otthoni konyhásszekrénybe?

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.