Shake hvg.hu 2010. augusztus. 04. 12:45

A hétéves festőzseni képei milliókért keltek el

A hétéves Kieron Williamson festészetének csodájára jár a világ, és a rajongói nem restek képeiért font- és dollárezreket kipengetni. A legutóbbi kiállításán fél óra alatt 150 ezer brit fontért cseréltek gazdát a művek.

"A norfolki tájban az tetszik, hogy nincs sok domb és hegy. Az eget szeretem festeni" - nyilatkozta a hétéves Kieron Williamson, amikor azt kérdezték tőle, mi inspirálja. A britek csodagyereke 2008 májusában fogott először ecsetet, amikor egy kirándulás alkalmával felfigyelt a kikötőkben álló hajók szépségére, majd szüleitől kért egy rajztömböt. Pár nap múlva ábrázolta az egész tájat, a házikókkal, dombokkal és teljes háttérrel kiegészítve a művét.

Július 30-án Kieron szülővárosa, a norfolki Holt a festő második kiállítását rendezte meg, ahol már több mint harminc képet tekinthetett meg a közönség - írja a BBC. A tájképek hamar elkeltek, a világ minden részéről érkeztek érdeklődők és darabonként 1825 font (átszámítva kb. 620 500 forint) és 7995 font (kb. 2millió 718 300 ezer forint) között fizettek az egyedülálló tehetségű fiú alkotásaiért. Reggel kilenckor nyitotta meg kapuit a helyi galéria, és fél óra alatt 150 ezer fontért vásároltak be a gyűjtők a kis Williamson munkáiból, ami átszámítva több mint 50 millió forintnak felel meg.

A kisiskolás állítólag ugyanannyira szeret focizni, mint festeni, de ha a jövőjéről kérdezik, a művészetet preferálja. Szülei mindenben támogatják, ám édesapja bevallja, hogy az első kiállításakor nem hittek szemüknek, amikor negyed óra alatt kapkodták el olaj- és pasztellfestményeket.

kieronwilliamson.com

 

kieronwilliamson.com

 

kieronwilliamson.com

 

 

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.