Meglepő módon boldogságunk szempontjából.
Régóta tudjuk, hogy a társas kapcsolódás nemcsak nehéz időkben tesz jót nekünk, hanem általánosan fontos szerepet játszik az egészségünk és az életkilátásaink szempontjából.
A New York állambeli Rochesteri Egyetem kutatói harminc éven át zajló vizsgálatuk eredményeit adták közre a témában a Psychology and Aging hasábjain.
A nagyszabású kutatás szerint húszévesen a társas interakcióink mennyisége, harmincévesen pedig a minősége az, ami szoros összefüggésbe hozható azzal, mennyire élünk kiegyensúlyozott, boldog életet a továbbiakban.
Míg fiatal felnőttként megedződünk a sokféle ember és vélemény hatására, egy évtizeddel idősebben már nem a különféle impulzusok, hanem a mély emberi viszonyok válnak jóslóivá későbbi boldogságunknak.
A kutatás további érdekessége, hogy úttörőként naplótechnikával gyűjtötték az adatokat a vizsgálatba bevont több mint kétszáz személytől.
Hasonló cikkeket a legújabb HVG Extra Pszichológia magazinban találhat, amelyben örökölt sorsunkkal, a transzgenerációs hatással foglalkozunk.
Fizessen elő a magazinra, most sokféle kedvezmény várja.