Plázs hvg.hu 2015. február. 18. 13:18

Itt az új mellnagyobbító dili, a Botox Boob Job

Egy londoni plasztikai sebész esküszik rá, hogy egy kosármérettel növelni lehet a mellet botox segítségével. Egy német orvos viszont cáfolja.

Főképp a szülés után eldeformálódó melleken segít állítólag a botox, legalábbis a Botox Boob Job (azaz botoxos mellnagyobbítás) guruja, a Londonban praktizáló Neetu Nirdush szerint. Az orvos a Daily Mailnek arról beszélt, hogy A-C kosármérettel rendelkező nőknek tud igazán segíteni. A módszer lényege, hogy a botoxot a felső mellizomrétegbe fecskendezik be, ami így lebénul. A kompenzációs hatás miatt viszont nem érintett izmok megerősödnek és megemelkedik a mellkas.

Szivacs helyett igazi emelést igér a Botox Boob Job
wonderbra

Nirdush esküszik rá, hogy már 30 perccel a beavatkozás után látható az eredmény, ami akár egy kosármérettel nagyobbat is jelenthet, továbbá fél éven át kitart. Nem olcsó mulatság egy kezelés, átszámolva több mint 400 ezer forintba kerül. Előnye, hogy secperc alatt megvan, nincsenek hegek és lábadozás, viszont összehasonlítva az örökre tartó mellimplantátumokkal, jóval drágább (hazánkban 6-700 ezer forintért ültetnek már be implantátumot).

És az sem biztos, hogy valóban működik, a stylebook.de német magazin újságírója megkérdezett egy botoxspecialistát, aki még soha életében nem hallott a módszerről, pedig rendszeresen jár orvoskongresszusokra botoxos témában. Kételkedik benne, sőt kizártnak tarja, hogy a pektorális izmok lebénítása mellnagyobbításhoz vezetne, legfeljebb minimális emelkedést tud elképzelni a hatására. A szakember a botoxot minden egyébre használja praxisában: ránctalanítás mellett terápiás kezelésként migrénre, bőrhibákra, depresszióra és fokozott izzadásra, de boob jobra nem ajánlja.

A botox nem csupán ránctalanításra jó, de mellnagyobbításra biztos nem, állítja egy szakember
AFP / Klaus Ohlenschlager
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.